Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonattal mely európai nagyváro...

Vonattal mely európai nagyvárosokba lehetséges, érdemes elmenni? Azt néztem, hogy leginkább csak Ausztriába és Németországba lehet eljutni így. Nem lehet több átszállással eljutni mondjuk Párizsba? Megéri anyagilag?

Figyelt kérdés

2021. jún. 18. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy melyikbe érdemes? Mindegyikbe! Láss minél többet világot!

Ha nem vagy vasutas és nem tudsz ingyen külföldi jegyet szerezni akkor viszont anyagilag jobban megéri fapados repülővel menni. Esetleg kombinálni a közlekedést... elmész Brüsszelbe (CRL) repülővel (én 2990Ft-ért tudtam egyszer jegyet váltani) és onnan vonatozol Périzsba

2021. jún. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj Varsóba!
2021. jún. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Svájcba is megy közvetlen járat.De Münchenből már tovább tudsz menni bármelyik nagyvárosba.
2021. jún. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Railjettel eljuthatsz Zürichbe, ami gyakorlatilag Európa központi pályaudvara, onnan mindenhova megy vonat. Párizsba is közvetlenül, szóval Budapestről Párizs egy átszállás Svájcban. Velencébe és Münchenbe is közvetlen járatok indulnak, ezek is nagy európai pályaudvarok.
2021. jún. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha beállítom a MÁV appban, hogy Budapest-Zürich, mindig azt dobja ki, hogy nincs találat. Vagy csak baromi ritkán indul? Vagy meg kéne adnom, hogy melyik budapesti pályaudvarról?
2021. jún. 18. 13:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a MÁV közlekedteti, hanem az ÖBB, az Osztrák Vasúttársaság.
2021. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
5: lehet hogy még nem állt vissza a covid előtti menetrend. Emlékeim szerint reggel és délután is ment railjet Zürichbe.
2021. jún. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Van közvetlen Budapest-München járat vonattal kb 50€ért és Münchenből meg Párizsba 40€ért. De még ha kicsit több, szerintem akkor is megéri
2021. jún. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Most nem tudom mennek-e hálókocsis vonatok, a covid parában mintha leállítottak volna.

De ekkora távra azzal érdemes, és akkor még nyersz is egy napot a repülőhöz képest, mert alvás közben utazol.

2021. jún. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Első dolgod legyen a mavcsoport.hu oldalon végignézni az országonkénti ajánlatokat. Pro tipp: ne csak nyugat felé nézelődj, a kelet sokszor érdekesebb. És olcsóbb.
2021. jún. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!