Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tömegközlekedésen még hordják...

Tömegközlekedésen még hordják az emberek a maszkot?

Figyelt kérdés
Mennyire van ez komolyan véve így nyáron 30 fokban?

2021. jún. 14. 19:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
27%

"10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos igen, pedig nagy baromság. Nem kéne ezt tovább tűrni."

Menj szépen végig az egyes családokhoz, mond el nekik, hogy az egész csak baromság, és szerettük nem azért halt meg, mert koronavírus lett, hanem csak már nem volt kedve az idiótákhoz, mint te is lehetsz.

2021. jún. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
19%

„10/11 anonim ***** válasza:

Sajnos igen, pedig nagy baromság. Nem kéne ezt tovább tűrni.”

Elmondanád ezt apukámnak is? Kérlek szépen! Mondom a címét: Cinkotai temető. És még nagyon-nagyon sokan.

2021. jún. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
86%
És azt hiszitek, hogy a 30°C-ban egy izzadságtól átázott rongydarab fog titeket megvédeni? Oltassátok be magatokat, ha féltek. A többit meg hagyjátok élni / vagy szerintetek meghalni.
2021. jún. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
29%

Kedves utolsó, csak ez a "többit hagyjátok élni" kihatással van arra is, aki hagyja. És lehet negatívan. Mert ugye a betegséget, leginkább fertőzőket az ember saját maga idézi elő, nem? És nem úgy, hogy a másiktól elkapja?


Azt "imádom" még amikor azzal jönnek,hogy rajta kívül mindenki birka mert hordja a maszkot, bezzeg ő nem hordta és nem kapta el :D mások meg igen. Viszont az a gondolat már fel sem merül,hogy pont azok az emberek védték meg, akik hordták a maszkot.

2021. jún. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
38%

13-as! És az összes lepontozó! Ehhez van eszetek csak. Gratulálok!

A maszk (főleg az olcsó, sima) másokat óv meg attól, hogy megfertőzd őket. Pont a tünet nélküliek jelentik a legnagyobb kockázatot.

Maszk nélkül, szélcsendben, normál levegővétel mellett 1,5-2 méteres körben szórhatod a vírusokat a levegővétellel, beszéddel. Egy tüsszentés már ennek többszöröse lehet.

Rengetegféle vírus van jelen folyamatosan, csak a legtöbbje nem okoz semmi bajt, mert kialakult már védelem a szervezetünkben.

Frissen fertőzött ember nem is tud róla, hogy koronavírusokat lehel ki, szórja maga körül. Nyom nélkül is maradhat az érintettsége, és ha a környezetében olyanok vannak, akiknek gyengébb az ellenálló képessége, esetleg belehal.

Még az átizzadt, elhasználódott olcsó maszk is a szórási távolságot 5-10 centire csökkenti le, max. 20-ra. Azért nagyon nem mindegy.

Nem kellemes viselet, senki sem mondta, hogy az.

Az átoltottság szinte meg még nem éri el azt a színtett, hogy el lehessen hagyni.

2021. jún. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
77%
Aha, tehát én azért hordjak maszkot, hogy te ne legyél beteg. Ez még az elején el is ment, oké. De most? Van tucatnyi oltás, pár nap alatt be is adják annak, aki kéri. Akkor miért is kell rátok még mindig vigyázni? Vagy úgy gondoljátok, hogy nem véd meg titeket az oltás? Akkor miért erőltetitek ennyire? Ezzel a nagy vegytisztasággal soha nem is fog bennetek kialakulni védettség... De csak igyátok továbbra is a fertőtlenítőt.
2021. jún. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
59%
Én sosem hordok maszkot sehol, az őszi/téli időszakban sem volt rajtam egyszer sem. Ez nálam elvi kérdés. Szóval mindenki lesz szíves tiszteletben tartani!
2021. jún. 17. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond, de a dögmelegben remek viselni. Gyűlölöm, főleg, ha még valami elszúrt indoknál fogva fűtenek is a buszon :d
2021. jún. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
69%

Szerencsétlen idiótak, tényleg azt hiszitek, hogy ilyen feltételekkel véd a maszk?

És elhiszitek még mindig ezt a cirkuszt?

Nincs nektek életetek, hogy így beleélitek magatokat, mert én már rohadtul unom. Senki nem tudna az állítólagos járvanyról, ha nem lenne a pofánkra kényszerítve ez a şzar.

Teljesen hülyének néznek minket.:(

2021. jún. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
36%

Egyébként véd a maszk. Én amióta hordani kell, alig voltam beteg, az is 2 napig tartott és nagyon, nagyon enyhe volt. Ilyen tapasztalatot mástól is hallottam már.

Ezért is van bennem kettős érzés azzal kapcsolatban, hogy valamikor majd levesszük a maszkokat...


Szerintetek egyébként az immunrendszert jelentősen gyengítő kezelést kapók miért szoktak békeidőben is maszkot hordani? Biztosan azért, mert nem véd, ugye?


Egyébként engem is zavar a rongydarab. Fullaszt. Legalább háromszor nehezebb rajta átszívni a levegőt, mint nélküle és mivel jelentős mennyiségű elhasznált levegő marad mögötte, nem is érződik frissnek. Igen, a szervezet kompenzál és biztos 99% a szaturációm maszkban is, de azért kellemetlen. Télen is.

Ráadásul sok tömegközlekedési eszköz van túlfűtve télen, így az arcom plusz melegítése is kellemetlen akkor is.

2021. jún. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!