Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit jelentenek a betűk?

Mit jelentenek a betűk?

Figyelt kérdés

A BKK Futár appban mit jelentenek egy már megtervezett útnál ezek a betűk, és vmelyikük miért van zárójelben? (A fotón majd megérted.)


[link]



2021. máj. 11. 16:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Az M betű, ami nincs zárójelben, azt jelenti, hogy ott az adott megálló nevéhez azt is hozzáteszik, hogy metróállomás, tehát a 24-es villamoson azt mondja a bemondás, hogy "Keleti pályaudvar, metróállomás". A zárójeles I és H nem tudom, mit jelent.
2021. máj. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az aluljárók lejáratait betűk jelölik. Ezzel is segít az alkalmazás, hogy melyik kijáraton kell elhagynod az aluljárót. Majd figyeld meg, minden lépcsőnél narancssárga körben egy betű van. Ebben a cikkben lévő képeken láthatsz példákat:


[link]

2021. máj. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget! 🙂


Tehát ha jól értem, az ,,M" azt jelenti végülis, hogy egy "csomópontnál", megállónál metróállomás IS van.


Ahol meg egy betű zárójelben van, az a lépcső jelölése, ezzel is segít az alkalmazás.


Ugye jól értem?

2021. máj. 11. 19:00
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. máj. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Van még H, az a HÉV, és van a kettő kombinációja, az M+H.
2021. máj. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%
Pl az Örs vezér tér a m+h (mást nem is tudok hirtelen), ja de Szentlélek vagy mi.. Szentendrei heven is van egy ilyen
2021. máj. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
A Batthyány tér.
2021. máj. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#5, szóval a H = van a közelben hév is, M+H = van a közelben hév és metró?


Vagy az ilyen jelölések (M, H) egy csomópontnak a nevei?


(Bocsi, nem teljesen értem. 🙁)

2021. máj. 12. 16:07
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Pedig azért annyira nem bonyolult. Igen az M+H azt jelenti, hogy az adott helyen van metró és HÉV is. Csomópontoknak rendes nevei vannak, egyedül a "BAH-csomópont" az, ami tartalmaz "nagybetűket", de az is csak a Budaörsi-Alkotás-Hegyaljai utakból képzett mozaikszó.

Tehát az "Örs vezér tere M+H" azt jelenti, hogy a helynek a neve az, hogy Örs vezér tere, ahol van metró és HÉV is.

2021. máj. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Jó, akkor már értem. Köszi Lemon7!


Még egy 🤣: ha megfigyeltétek a képen, egy helyen a lejáró bejáratánál I, valahol a kijáratnál H betű van, de valahol pedig semmit nem ír. Egy be- vagy kijáratnál két opció van: betűvel van jelölve vagy egy utca, tér,... nevével?


Bocs a sok kérdésért, de végülis erre van az oldal.

2021. máj. 12. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!