Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Agresszió kezelése tömegközlek...

Agresszió kezelése tömegközlekedésen?

Figyelt kérdés
Felszálltam a villamosra, leültem. Velem szemben 10m-re drogos kinézetű kopasz csávó elkezdett káromkodni, gondoltam ez szimplán bolond. Aztán rájöttem, hogy az a baja, hogy szembe ültem le vele. Izomból elkezdett üvöltözni hogy majom b.zi k.rvaanyád, miért kellett szembe ülni vele amikor üres az egész villamos? 6 perc volt még indulásig, na mindegy mondom, úgyis csak egy megállót megyek, aztán átült mellette a másik irányba néző székbe, de ugyanúgy folytatta és hátranézegetett. Aztán egy 2 percre abbahagyta, majd pont amikor amúgy is leszálltam volna megint elkezdett önkívületi állapotban üvölteni h miért kellett szembe ülni vele, szét fog verni, néztem is hogy jön-e utánam amikor leszállok, végig arra készültem hogy itt majd meg kell védenem magam. Magas és izmos testalkatú vagyok, ezért nem nagyon szoktak belém kötni és nem is félnék megvédeni magam, de sosem lehet tudni, hogy van-e náluk kés, főleg az ilyen bolondoknál. Ezért próbáltam kerülni a szemkontaktust, mert valahonnan az rémlett, hogy ezt ajánlottak hasonló esetben. Most rákerestem viszont, és sok helyen azt írják, hogy magabiztosan ki kell állni ellene. Mi a helyes lépés?
2021. márc. 13. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a helyes reakció függ attól is, hogy mentális probléma vagy tudatmódosító szer okozza az aggressziót, ezért nagy a bizonytalanság e téren.


Alapvetően a távolodás mindig a nagyobb biztonságot jelentő megoldás, de ha úgy érzed ez nem elég, azonnal hívj segítséget. Konkrétan szólíts meg más embereket, hogy segítsenek, ha támadólag lépne fel az aggresszor. (Ettől még nem fognak megvédeni, viszont látva mások figyelmét, óvatosabbá válhat a támadó.) Használd a vészhívó rendszert is nyugodtan. A lényeg az alapvetően közömbös környezet bevonása ilyen helyzetben.

2021. márc. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

az emberek nem szívesen avatkoznak az ilyen helyzetbe..nem tudni az indítékot, nem tudni a káromkodó erejét, fegyverét...ha rendőrt hívnak, az első a tanugyűjtés..nos ha valaki volt ilyen helyzetben, az tudja mivel jár...ezért senki nem lát, nem hall, nem beszél..


Sajnos az eljárási következmények teszik ilyenné az embereket.

2021. márc. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
El kellett volna menned, nem szégyen elmenni, nem kell minden szituból jól kijönni, ezek az emberek hulladékok, donornak jók max. arra sem érdemesek, hogy rájuk nézz, egyébként is, kutyáknál ha belenézel a szemükbe támadnak, így van ez itt is, ezek ösztön lények, drogozni, lopni , verekednk meg szaporodni tudnak.
2021. márc. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
A vészhívó sokat nem ér, főleg olyan villamoson, ami kocsikra van bontva és nem egyben van a szerelvény. A villamosvezető meg szintén nem nagyon fogja akarni veszélybe sodorni magát.
2021. márc. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

2-es, 4-es, ha figyelmesen olvasnátok a kommentemet, látnátok, hogy leírtam: mások megszólítása, de a vészhívó használata sem azért fontos, mert utána egy emberként áll ki melletted a többi utas, villamosvezető, akárki. Nem.


A lényeg a figyelem felhívása, mert ha bármennyire is tudatánál van az aggresszor, akkor bármit csinál, tudni fogja, hogy ennek vannak szemtanúi és akár, esetleg, több ember is visszatámadHAT ra. Rizikó ez neki.


És pontosan erre céloztam a legelső mondatban: nem tudhatod azt, hogy bármennyire is tudatánál van-e emberünk. De ha igen, akkor máris segít a figyelemfelhívás.


Arról nem is beszélve, hogy ha eszkalálódik a helyzet, akár már úton is lehet a segítség.

2021. márc. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!