Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik a világ legkisebb...

Melyik a világ legkisebb városa (népesség szerint) ahol van metró/földalatti?

Figyelt kérdés
2010. aug. 18. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
budapest
2010. aug. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hármat is tudok, amelyik kisebb, mint Budapest. Szófia, Lille, Dortmund. (Lehet, hogy ez utóbbi a "győztes", mert 600 ezer körül van a lakóssága.)
2010. aug. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Serfaus:

Egy tiroli falu 1179 lakossal!


Ez egy speciális légpárnás metró, és sízezonaban a síelőket viszi a parkolóból a sípályához. És ingyenes a használata.


Amúgy ha az "igazi" metrókat nézzük, akkor szerintem Lausanne (Svájc), a maga 122 000 lakosával is esélyes erre a címre.

Itt az U1-es vonal inkább egy városi vasút, de az U2 az mind a vonalvezetésében, mind a járatsűrűségben, mind egyéb technikai dolgokban metróparaméterekkel rendelkezik, így joggal hívhatjuk metrónak. (Német nyelvterületen az U-Bahn kifejezés az nem jelentene önmagában metrót, csak földalatti vasutat.)

2010. aug. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

utána néztem az angol wikipedián: The city has a 28-station metro system, making it the smallest city in the world to have a rapid transit system.


Lausanne a világ legkisebb városa ahol van metro.

2010. aug. 18. 19:48
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
Gratulálok az elsőnek aki odaírta Budapestet... Mert a 2 milliós Budapest nyilván a legkisebb város ahol metró jár. Véletlenül sem kisebb Bp-nél Prága, Torino, Dortmund stb..
2010. aug. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
csak 1,7 millió :DDD
2010. aug. 19. 11:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!