Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy működik a bkv? elég egy...

Hogy működik a bkv? elég egy jegyet lyukasztani az egész útra?

Figyelt kérdés
egész életemben nem használtam tömegközlekedést csak néhány alkalommal, ezért nem tudom. jövő héten lesz egy elég hosszú utam, hév, villamos majd busz. ilyenkor hány jegyet kell lyukasztani? ha lyukasztok egyből a héven az kitart a hazaút végéig vagy különböző járatokra mindig újat kell? köszönöm előre is, tudom ez alapműveltség lenne de engem mindig autóval visznek mindenhova a neten pedig nem találok erről semmit így nem tudom.

2020. júl. 25. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Veszel egy napijegyet és utazol mindenen amennyit akarsz.
2020. júl. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
koszonom!
2020. júl. 25. 11:08
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Pont ezért könyörgünk már 15 éve, hogy ne felszállás, hanem idő alapon működjön a jegy. A feltételek adottak 2013 óta, mert a futár fedélzeti berendezés kezeli a pecsételős jegykezelőket, ami rányomja a jegyre az érvényesítés idejét percre pontosan, onnantól kezdve x ideig lehetne érvényes. De nem hajlandóak bevezetni, még Karácsony se tesz lépéseket érte, csak diszkriminatív lépéseket, pl a budapesti állaskeresőknek ingyen bérlet... Én nem vagyok budapesti, de ott szeretnék dolgozni, ott is dolgoztam a vírus előtt, papírral igazolni tudom. Nekem miért nem jár?
2020. júl. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően minden átszállásnál új jegyet kell lyukasztani, kivéve a metróvonalak közötti átszállásokat. Ezen kívül a pótolt és pótló járatok közötti átszállás is ingyenes, de ki kell lyukasztanod a jegy másik végét.


Ha sokat kell utaznod, napijegyet (pontosabban: 24 órás jegyet) vegyél. Részletek a bkk.hu oldalon

2020. júl. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

melyik netet nézted hogy nem találtál semmit? :D


[link]

[link]

[link]


mindháromra kell külön jegy.

a HÉV-re a város határon belül vonaljegy, közigazgatási határán kívüli vonalszakaszra meg km alapú jegy.


de tényleg az a legegyszerűbb ha veszel egy 24 órás jegyet és arra orrvérzésig mehetsz. Ha eltévedsz akkor sincs gond.

2020. júl. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a vonaljegy (350 Ft) egy vonalra érvényes, tehát felszállástól, leszállásig, tehát átszállásra, útmegszakításra nem érvényes. Kivétel a metróhálózat, ott át lehet szállni a vonaljeggyel.


1 átszállásos utazásra jó lehet az átszállójegy (530 Ft), ami gyakorlatilag két vonaljegy, annyi megkötéssel, hogy csak átszállásra használható, cserébe jóval kedvezőbb az ára.

Ha nagyon sokat kell utaznod, akkor a 24 órás jegy (1650 Ft) lesz a nyerő, amivel 24 óráig bármennyit utazhatsz BP-en belül.


Ami még fontos lehet, a hév BP-en kívüli szakaszára külön hévjegy kell, a normál jegyek nem jók.


Részletek: [link]

2020. júl. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy sima vonaljegy alapvetően a felszállástól a leszállásig érvényes, felszálláskor (metrónál a felszállás előtt) kezelni kell, leszállás után tovább már nem jó.

Vannak ezek az operatív pótló járatok (metrópótló, villamospótló), ott nem kell új jegy, csak a másik végét is kezelni kell.


Ha egy nap 4-5 utazásnál több is van, akkor napijegy érdemes, ami a megvásárlástól (vagy amikortól kéred) a következő 24 óráig érvényes, az olyan mint egy bérlet, nem kell kezelni.

2020. júl. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!