Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elsőbsége van e a kerékpárosna...

Elsőbsége van e a kerékpárosnak, SÁRGA gyalogátkelő helyen?

Figyelt kérdés
kerékpáros

2020. júl. 6. 11:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ez esetben olvasd el a #4-es és #5-ös választ.
2020. júl. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

4-es írójaként csatlakozom a 11-hez (nyilván ő az 5.)

A jel nem szabályoz semmit.

2020. júl. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%
Más szóval: az nem biciklis zebra.
2020. júl. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért csaptam el múltkor majdnem Pákozdon egy bringás csapatot...


Azt' még kiabálnak, hogy "mit csinálsz kisapám???? szerinted kinek van elsőbbsége?"


Nem volt kedvem megállni és kiszállni, megmutatni nekik a macisajt táblát.

De a fedélzeti kamera felvételt elmentettem... jól mutatja mennyi ember van aki még a macisajt táblát sem ismeri.

2020. júl. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. tehát nem minden esetben van elsőbsége a kerékpárosnak ezeken az átjárókon.
2020. júl. 7. 08:09
 16/19 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb úgy megjegyezni, hogy ha kerékpáros és autós út megy egymás mellett párhuzamosan majd Te teszel egy 90 fokos fordulót és úgy keresztezed az útját akkor 100%, hogy nincs elsőbbséged.

Legalábbis én még ilyet nem láttam.


Ha viszont az autós kanyarodik le és ő keresztezi a bringautat akkor a bringásnak van elsőbbsége.

2020. júl. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Itt a kép amúgy a pákozdi esetről...

[link]


Holnap megint megyek arra, szerintem gyök kettővel fogok itt elgurulni :D

2020. júl. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez a jelzés, ahogy írták már előttem, nem szabályoz elsőbbséget, csak jelzi, hogy kerékpárút vezet át az úttesten. Az elsőbbségét ez esetben (is) a táblák vagy ezek hiányában a jobbkézszabály szabályozza.
2020. júl. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%

Akkor van a bringásnak elsőbbsége ha ő egyenesen halad tovább a az autós pedig arra az útra kanyarodik, ha csak ezt tábla nem szabályozza másképp. Az a baj hogy sok biciklis nincs tisztában a kreszel de még az alap táblákkal sem. Azt hiszik mindenhol elsőbbsége van meg a gyalogosnak is. De van hogy az autós sincs tisztába azzal hogy a biciklisre ugyanúgy vonatkozik a kresz. 2 saját példa :

Megyek kocsival városban főúton. Mindkét oldalt kis utcák, magas házak nem teljesen belátható környék. Egyszer csak kis utcából verseny bringás "100"-al ki az út testre, zebrán felülve. Én persze már közel voltam, 2 lábam a féken, dudálok, hogy mi a franc, össze vissza sz@artam magam, majdnem elütöttem. Leszáll a bicikliről és elkezd velem ordibálni, hogy mi a francot csinálok itt neki van elsőbbsége, meg ilynek. Mondom kispajtás áljunk meg... Egyszer, neked itt kurvára nincs elsőbbséged max akkor ha leszállsz és tolod. Másodszor neked kötelességed megyőződni arról átkelés előtt hogy nem e jön semmi illetve aki jön az olyan távolságban van hogy biztonságosan meg tud állni és el is enged. Kiszált a mögöttem jövő autó sofőrje is és el küldte a francba ő is.

Másik példa, megyek biciklivel, ilye "eltolt" út kereszteződésbe nekem van elsőbbség adás kötelező tábla. Megálok, jön egy autós akinek elsőbbsége van, ő is megáll. Mire rám ordít, hogy mit állok ott menjek már a fenébe. Mondom neki, azért állok itt mert tábla szerint neked van elsőbbséged. Erre a fenomenális válasz: "De te biciklivel vagy."... Hűha mondom, most azonnal add vissza a jogsid ha szerinted a biciklisre nem vonatkozik a kresz.

Hát ilyen és hasonló észlények miatt vannak a balesetek kedves emberek. Vezet de a kreszhez fingja sincs.

2020. aug. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!