Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lehet már jegyet venni a...

Lehet már jegyet venni a buszokon? BKV-s és a vidéki buszokon is, távolsági járatokon is?

Figyelt kérdés

Ha például elutazok Egerből Debrecenbe, akkor tudok Egerben a buszon felszálláskor jegyet venni Debrecenig? Debrecenben is lehet majd a buszsofőrtől jegyet venni a helyi járaton? Budapesten is tudok jegyet venni a sofőrnél a BKV buszokon? Illetve mi a helyzet a volánbuszokkal?

Például Budapest-Eger viszonylatban meg tudom venni a jegyet Pesten indulás előtt a sofőrnél? Vagy csak online, előre?



2020. jún. 22. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Volánnál már lehet jegyet venni a sofőrtől országosan. BKVn nem. Vidéken nem tudom.
2020. jún. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval akkor inkább vegyem meg előre? Pesten mondjuk autómatából tudok jegyet venni, de vidéken nem tudom, hogyan lehetne, ott nincsenek ilyen autómaták. Jegyiroda sincs minden megállóban, csak a buszpályaudvaron.
2020. jún. 22. 20:04
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyáltalán a jegyirodák működnek-e?
2020. jún. 22. 20:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, működnek. Debrecenben a volán pénztárban árulnak DKV jegyet is.
2020. jún. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézzük sorban.


Helyközi buszokon a járvány előtti rend van érvényben, de az online jegyvásárlás lehetősége is megmaradt. Esetedben tehát igen, vehetsz a sofőrtől Egerben és Budapesten is. (Utóbbi városban csak az országos járatok esetében, hiszen a buszàllomásokon az elővárosi buszokra már jó évtizede csak előre váltott jeggyel lehet felszállni.)


A BKK járatokon viszont továbbra sem lehetséges a jegyváltás a járműveken, de szerencsére rengeteg más helyen tudsz jegyet váltani, ráadásul olcsóbban.


A DKV jaratain nem tudom, mi a helyzet, a dkv.hu oldalról ki kell derülnie.

2020. jún. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!