Belföldi vonatút során igazoltatnak ebben a helyzetben, ha egyik városból megy az ember a másikba? (pl 100 km felett)
Figyelt kérdés
Annyi mindent hallani mostanában, hogy kíváncsi vagyok e téren mi újság. Nem tervezek most sehova menni csak érdekel, 160 km-re lakom a családomtól (fővárosban), de nyilván most nem látogatok haza, húsvétkor is maradtam a seggemen.2020. ápr. 16. 09:07
2/10 anonim válasza:
Ha elolvasod a rendeletet (millió helyen fenn van már), sehol nincs tiltva a helyközi közlekedés.
3/10 anonim válasza:
Az ugye megvan, hogy bármikor, bárhol igazoltathatnak? A rendőröknek mindig is volt és van is ilyen joguk régen is, de az EU-ban meg pláne, mivel most a határellenőrzés helyett ún. "mélységi" ellenőrzés lett, tehát minden ország rendőrsége szűri az embereket.
Más kérdés, hogy soha nem nagyon volt szokás gyalogosokat igazoltatni (de egyébként Nyugati aluljáróban pl. egy időben csinálták sokszor), és a vonatokon most sem lett jellemző.
4/10 anonim válasza:
3-as, a mélységi ellenőrzést ne keverjük most ide, jelen esetben a kihirdetett veszélyhelyzet adja a jogalapot arra, hogy bárkit bárhol igazoltasson a rendőrség, minden további ok nélkül. Elméletileg tehát a vonatokon is igazoltathatnak, de sok értelme igazából nincsen, hiszen az utazás indokát ott a vonaton ellenőrizni igen nehéz.
5/10 anonim válasza:
Engem az érdekel, hogy mi van azokkal, akik mondjuk Budapesten dolgoznak, tanulnak és amellett dolgoznak, tehát ott van albérletük, de a lakcímkártyájukon meg Kecskemét vagy Dombóvár szerepel. Tehát ha őket igazoltatják, hogy minek utaznak.
6/10 A kérdező kommentje:
Munkahelyeken kell, hogy tudjanak igazolást adni, nem kötnek akkor bele. Nekem sem pesti a lakcímem. Aki meg itt tanul hát ők most amúgy sem járnak ugye be.
2020. ápr. 16. 12:09
7/10 anonim válasza:
5-ös: ha olvastad a rendeletet, láthatod, hogy nem a bejelentett lakcím szerinti lakóhelyet tilos elhagyni, hanem úgy általában “a lakóhelyet”. Természetesen egy ellenőrzés alkalmával bárki mondhat bármit, hogy ő bizony itt vagy ott lakik - de a cèl nem is az, hogy rommà büntessék az embereket, hanem az, hogy a teljesen nyilvánvalóan szükségtelen talàlkozások esetében legyen jogalapja a hatósági intézkedéseknek. Tehát ha kiállsz sörözgetni a kisbolt elé vagy épp kinyitod az èttermedet, az szankcionálható legyen, aztán azt meg mindenki döntse el a maga lelkiismerete szerint, hogy elutazik-e busszal 180 kilométerre “keresztanyám apósának segítek vasárnap este bevásárolni” címszóval megdugni egy tinderen megismert csajt vagy sem.
8/10 anonim válasza:
Nem, nem olvastam a rendelet. Azért kérdezem. Nem Magyarországon élek, viszont sok olyan barátom van, akik Pesten laknak albérletben, de a lakcímkártyájukon más cím van, és most Húsvétkor például hazautaztak.
9/10 anonim válasza:
Millió helyen leírták, hogy NEM KELL munkahelyi igazolás, mert senkit nem fognak átvizsgálni, hogy miért és hová utazik!!!
10/10 anonim válasza:
Én úgy tapasztaltam, hogy ha egyedül mész akárhova, akkor rád se néznek a rendőrök kb. Viszont többször láttam már, hogy 2-3 fő együtt sétálóhoz már odamentek, nyilván megkérdezik, hogy együtt laknak-e vagy ilyesmi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!