Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van itt más is aki kora...

Van itt más is aki kora hajnalban 2km-t gyalogol a buszmegállóig, hogy eljusson a munkába? Elegem van

Figyelt kérdés
majdnem minden reggel 4:30kor meg kell ezt a baromi nagy utat tenni ráadásul lejtős szakaszokon is, én még az utcákban kóborászó vagy elszabadult agresszív kutyáktól is retteghetek, sagitsetek egy kis lelki támaszban, hogy más is jár hasonló cipőben, a munkahely megváltoztatása esélytelen, ezt a tanácsot nem kérem.köszi

2019. okt. 19. 18:49
1 2 3
 11/22 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Valaki biztos csinálja, de nem én.

Kisétálok a kapuig, beülök az autóba, 10-15 perc alatt bent vagyok. Hazafelé fordítva. Most egy elektromos autóra fáj nagyon a fogam, akkor a hőmérséklet is komfortos lesz mire beülök.


Ha dolgozol, akkor gondolom felnőtt, cselekvőképes ember vagy, tegyél magadért és teremtsd meg a megfelelő körülményeket.


Szegény, csonka családban nőttem fel, anyám egyedül nevelt és folyamatosan gürizett. Biciklire nem volt pénzünk, így a 2 km-re lévő általános iskolába gyalog jártam, 9 éves koromtól egyedül. Az út 1/3-a nem volt leaszfaltozva, rossz időben örültem ha csak bokáig voltam saras.


Csak annyit tudok tanácsolni hogy változtass azon ami nem tetszik. Nem 5 perc, nem a kanapéról fog sikerülni, de menni és csinálni kell.

2019. okt. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
nem ismersz, ne ítélkezz, vedd úgy, hogy én vsgyok az édesanyád helyében és minden gürizés ellenére sem jobb semmi, az élethez szerencse is kell, neked sikerült, de sem anyásdnak sem nekem nem, ennyi
2019. okt. 19. 19:27
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Én pontosan ugyanígy csak nem buszmegállóig, hanem vasútállomásig.

Nekem a 2 km-en nagyjából 100m a szintkülönbség. Biciklivel így lefelé kb. 5 perc az út. Felfelé izzasztó tempóban 10 perc, kényelmes tempóban csak 15. Nekem tök jó, mert ülős munkám van, így legalább megvan a napi mozgás.


A 30-40%-os lejtő gondolom túlzás, ugyanis a világ legmeredekebb utcájának legmeredekebb szakasza 38%. Magyarországon elég kevés van, ami eléri a 30%-ot és azok is többnyire zsákutcák.

2019. okt. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Hány km-re van a munkahelyed?
2019. okt. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
40km
2019. okt. 19. 20:11
 16/22 A kérdező kommentje:
lehet tulzás volt a 40% emelkedő
2019. okt. 19. 20:11
 17/22 anonim ***** válasza:
83%

De ha dolgozol, van biztos munkahelyed akkor miért nem tudsz venni egy 300 ezer forintos autót???


Még szar fizetésből is 6 - 7 hónap alatt félre lehet tenni rá a pénzt!

2019. okt. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 11 eves es egyedül jár iskolába, ami 1.8 km-re van tőlünk. Hol gyalog, hol kerékpárral. és nem nyavajog, hanem megoldja, pedig nem felnőtt...
2019. okt. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
nem a pénzről van szó,
2019. okt. 19. 20:32
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha vigasztal én is 4:30-kor indulok dolgozni, bár nem kell 2 km-t gyalogolnom, és nem is hegyek között élek. A megoldás szerintem is a bicikli lehet (lejtőn lefele gurulsz, emelkedőn meg legfeljebb tolod). Ha esetleg olyan környéken laksz, ahol nem tudod (nem tanácsos) a biciklit a buszmegállóban hagyni, akkor vehetsz rollert, amit magaddal tudsz vinni a buszon.


#17 Alacsony fizetésből nem tudsz félrerakni havi 50.000-t, mert örülsz ha kitart a következő fizetésig (vagy nagyon mást értünk szar fizetés alatt). A 300.000-es autót azért fenn is kell tartani (adók, biztosítás, tankolás stb). Plusz egy ilyen bontószökevény bármikor elromolhat, és megesik, hogy a számla végösszege nagyobb lesz, mint a maga vételár.

2019. okt. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!