Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha mutogatni szoktak nektek...

Ha mutogatni szoktak nektek vagy dudádlni akkor meg szoktatok állni megkérdezni mi a gond?

Figyelt kérdés
Akár autós, biciklis, gyalogos mutogat nekem én mindig megállok és megkérdezem mi a gond. Szerintem jól vezetek, egyszerre tartom be a kreszt és veszem fel a forgalom ritmusát, nyilván ha hibázok akkor bocsánatot kérem a kezemmel és megyek tovább.
2019. júl. 18. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Én meg pont azt szoktam kiröhögni, aki szabályt sért, veszélyeztet, hogy előrébb jusson, aztán ha szóvá teszem így vagy úgy, hirtelen előkerül az egója, megáll, magyaráz, anyàzik, köcsögözik - de már nem is siet annyira! :) Ezeket sosem értettem.


Amikor meg nekem dudálnak, mutogatnak (ritka eset és még ritkábban érzem megalapozottnak), akkor ugyan érdekel az oka, de biztosan nem próbálom élezni a helyzetet egy megállással. Különösen azért nem, mert a legtöbb ilyen beszélgetés nem úgy szokott végződni, hogy “elnèzést, uram, félreértettük egymást, nagyon szép napot és balesetmentes közlekedést kívánok, a viszontlátásra!” - azon meg hadd ne båsszam fel magamat, hogy alaptalanul szidják édesanyámat.

2019. júl. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Mostanában kétszer dudáltak rám.


Stop táblánál fordultam volna balra. Jobbról jött autó, közel volt, nem fordultam ki elé. Erre mögöttem a teherautós nekiáll dudálni. Én megvártam, míg biztonságosan be lehetett kapcsolódni a forgalomba és elindultam.


Körforgalomba hajtottam volna be, folyamatosan jöttek, erre a mögöttem lévő dudál.

Én megvártam, míg biztonságosan be lehetett kapcsolódni a forgalomba és elindultam.


Gondolom őszerintük az elsőbbséggel rendelkezőt fékezésre kellett volna kényszerítenem.

24 éve vezetek balesetmentesen.

Dudálásnak két oka van:

-ismerősöm

-alaptalanul dudál, mert idegbeteg!

2019. júl. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
#2 fúh de rohadt idegesítőek az olyan pancserek mint te.
2019. júl. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Akiben van egy kis IQ az nem megy oda balhézni, mert nyilván az lesz belőle, úgysem fogja tudni megmagyarázni neki. Ez ugyanaz a kategória, mint amikor vadidegenek mutogatnak rád távolról, te meg odamész és beléjük kötsz "mit képzelnek ezek" alapon.
2019. júl. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hármaska, ennél csak az az idegesítőbb, amikor egy hozzád hasonló türelmetlen paraszt elszámolja magát és fél napig kell ülni a dugóban a baleset, helyszínelés és a műszaki mentés miatt.
2019. júl. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sosem foglalkozom ilyen pancserekkel. Aki mutogat meg dumál annak nincs semmi esze. Jó ha valaki szerencsétlenkedik, benéz valamit akkor én is forgatom a szemem, de akkor is előzékeny vagyok és megértő hisz néha velem is megtörténik. De az olyanokkal mint ami múltkor volt... 2 autó előttem a corsa csapja az indexet aztán áttér majd visszalép az előzéstől mert meglátott szembol egy masik feher corsat... Akkor én tettem az indexet vissza 3ba és elkezdtem előzni. Fékezni senki nem fékezett, de a szembejovo holgynek volt idom 10-15 mp tanulmányozni az ujjat meg latni hogy pofaz valamit pedig mar reg a sajat savomba voltam. Es nem veszelyeztettem senkit. :D
2019. júl. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Városban az egyik legidegesítőbb dolog, amikor a kijelölt gyalogos átkelőhely előtt kezdenek el beszélgetni gyalogosok és biciklisek egyaránt, ahol nincs lámpa.

Legutóbb is biciklisek szépen leszállva róla, nekem egyértelmű mit akarnak, megállok, teszem a kötelességem, erre integetnek, hogy ők bizony nem mennek. Hát le lehetett olvasni a számról hová küldtem el őket és akkor még az ilyenek mutogatnak, hogy az autós a hülye...

2019. júl. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!