Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kanyarodhatok-e a balra menő...

Kanyarodhatok-e a balra menő belső sávból a külsőbe (mindkét fogadó sáv egyenesen megy) azonnal, ha mellettem olyan sáv van, ami jobbra, egyenest és balra is mehet?

Figyelt kérdés
Ha csak egy balra menő sáv van úgy mondta az oktató a jobb oldaliba érkezem úgy, hogy kanyar felénél átteszem az irányjelzőt. A feltett kérdésbe viszont bizonytalan vagyok. Szerintem nem kéne másik kanyarodó elé bevágni, csak ha beértem a belsőbe kisorolni.

#KRESZ #kanyarodás #párhuzamos úttest.
2019. jún. 18. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Igazad van, de szerintem ilyen esetben fel van festve a kereszteződésben a szaggatott vonal a kanyarodóknak, csak azt kell követni. Így nincs baleset.
2019. jún. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Kanyarodhatsz oda is, de az elsőbbségadás és adott esetben a sávváltás szabályait betartva.
2019. jún. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Ez két művelet, kanyarodás és sávváltás. Mindkettőnek megvannak a maga szabályai. Ha más is kanyarodik a melletted lévő sávban, akkor neki elsőbbsége van.
2019. jún. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válsaszokat! :)
2019. jún. 19. 08:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!