Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen úton kéne munkába...

Ilyen úton kéne munkába járjak, ami szerintem elég veszélyes. Szerintetek válasszam inkább a taxit?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Írországban kaptam állást a nyáron, de a szállásom városon kívül esik és egy keskeny úton kéne gyalogoljak. Hasonló, mint ami a képen van, csak az én utamon a bal oldalon lévő növényfal mindkét oldalon van. Belőle csalánok lógnak ki, szóval nem tudok szorosan a növényfal mellett közelekedni. A forgalommal szemben haladok, de sajnos van három vakkanyar és egy körforgalomszerűség, valamint egy kanyar, amiben a kanyarodónak van elsőbbsége(nem tudom, hogy ezt hivatalosan hogy nevezik, de ebben a kanyarban, pont az elsőbbséget élvező kanyarodó jármű sávjában, szembemenően leszek). Járnak teherautók, traktorok is az úton, valamint elektromos kocsik, amiket nem hallok. Körülbelül 5-6 alkalommal gyalogoltam végig az úton és nem éreztem biztonságban magamat annyira, igaz, eléggé izgulós, bexari személyiség vagyok. Több helyit is megkérdeztem, vannak akik rendszeresen járnak ezen az úton, a megítélése vegyes. Azt mondják nem tudnak balesetről de kétségkívül forgalmas út. Ha azonban taxival járnék munkába, a városba, az elvinné két órányi fizetésemet, olyan, mintha csak 5-6 órát dolgoztam volna. Szerintetek mit tegyek? Mit tennétek a helyemben?

[link]


Találtam egy másik képet, ami hasonlít, annyi különbséggel, hogy nekem nincs az út mellett egy ilyen lapos talaj, amin járhatok, hanem rögtön a fal, így én kénytelen vagyok a betonon járni.


[link]


2019. jún. 9. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
kerékpár?
2019. jún. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs
2019. jún. 9. 16:43
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem maradj otthon FHT-n, az életre alkalmatlan vagy!
2019. jún. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Két-három taxizás árából meglenne...

De gondolom más is lakik a szálláson, más is megoldja, nem repül, nem teleportál, és főleg nem taxizik.

2019. jún. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akik velem laknak, azoknak van saját autója. Miért biztonságosabb kerékpárral út, mint gyalog? Kerékpározni még nem láttam rajta senkit.
2019. jún. 9. 17:05
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kerülővel, egy másik út? Őszintén én sem szívesen járnék beláthatatlan, szűk úton.
2019. jún. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem egy út mellett lakó hölgyet, hogy van-e esetleg alternatív gyalogút, és azt mondta, hogy sajnos nincsen. Farmok húzódnak az út mellett, de azok is el vannak kerítve egymástól. Ez a hölgy is azt mondta, hogy néha át kell kelnie az úton, mert az egyik sáv járhatatlan a gyalogosoknak. A csalánokat meg nem nagyon vágdossák és egyre inkább belógnak az útra.
2019. jún. 9. 17:19
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Akkor bizony másik lakóhelyre van szükséged, mert úgy látom a többi alternatíva ki lett lőve. Addig meg jó sok láthatósági hevedert, mellényt és előre hátra világító fejlámpákat ajánlok. És nyilván mindig a forgalommal szemben haladj.
2019. jún. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kerékpárral nem biztonságosabb, de jóval hamarabb beérsz.
2019. jún. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!