Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit gondoltok arról hogy...

Mit gondoltok arról hogy Amerikában már 16 évesen lehet autót vezetni?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon korai még nekik ez a friss jogsival való közlekedés. Kort és nemet is írhattok.

Előre is köszönöm szépen a normális válaszokat!


2019. máj. 8. 16:50
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom teljesen más kultúra szinte minden hova autóval kell közlekedni mert minden nagyon messze van gyalog még messzebb lenne. De aki jól végezte el a kresz vizsgát az megérdemli hogy autót vezethesen szerintem.
2019. máj. 8. 17:09
 12/24 anonim ***** válasza:
87%

Semmi extra nincs ebben.

Ugyanolyan felelősség teljes vagyok most, mint 2 éve.

Mindenki friss jogsival kezd, te lángelme. XD Aki 18, aki 30 és aki 51 évesen szerzi meg.

Nincs ebben akkora misztérium, nem is értem mi ezen olyan megdöbbentő számodra.

18/L

2019. máj. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Értem akkor szerencsés volt jó neki
2019. máj. 8. 17:12
 14/24 anonim ***** válasza:
84%

A KRESZ önmagában pedig messze nem elég. Mert az elmélet, a gyakorlat egészen más.

És igen, azért használunk autókat, hogy hamarabb odaérjünk helyekre, amik gyalog messze vannak. XD

18/L

2019. máj. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
34%

Kinek jó??

18/L

2019. máj. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Nincs olyan megdöbbentő dolog számomra se ami ki zökentett volna a nyugalmamból csak szerettem volna tudni az emberek véleményét erről a kérdésről és ennyi.

Ha nem tetszik ez van.

2019. máj. 8. 17:14
 17/24 A kérdező kommentje:

Ne kötekedjél velem ha kérhetem jó?

Köszi.

Add meg a választ a kérdésemre és ennyi ha továbbra is szeretnél beszélgetni velem akkor írj nyugodtan üzenetet és ott lehet folytatni tovább a beszélgetést.

2019. máj. 8. 17:17
 18/24 anonim ***** válasza:
49%

Megkérdeztem, hogy kire utaltál, ez már kötekedés?

18/L

2019. máj. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Ja nem arra gondoltam hanem az egyik válaszoló válaszára reagáltam.
2019. máj. 8. 17:22
 20/24 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a 17-18 is korai, de idősebbek között is elég gyakori sajnos a balfék sofőr. De tény, hogy Amerikában a 16 évesek, nálunk a 18 évesek kifejezetten magas arányban okoznak balesetet, általában 1-2 hónapos jogosítvánnyal, nulla rutinnal.


De ez elsősorban az oktatás hibája. Attól, hogy valaki 30 órát kocsikázik egy városban meg parkolgat, még nem tanul meg vezetni. 30 óra rettenetesen kevés. Az autó kezelését persze meg lehet tanulni, meg az oktató mellett ülve a megszokott útvonalakon menni, de ez még messze nem rutin.

Sajnos a fiatalok hajlamosak azt hinni, hogy mivel 10 évesen bajnokok voltak Need for Speedben és van 5 BMW plakát a szobájukban, ezért ők elképesztően jó sofőrök, és persze anyuci-apuci biztosítja nekik a kocsit, ezért ahogy megkapják a jogsit, már gyűjtik is be a haverokat, hogy megmutassák, mennyire vagányak. És mivel legtöbbször a menőzés a cél, ezért figyelmetlenek, gyorsan hajtanak, veszélyes manőverekkel próbálkoznak.

Természetesen tisztelet a kivételnek, fiatalok között is vannak ügyes, türelmes és figyelmes sofőrök, de az tény, hogy sokan nagyon túlbecsülik magukat, és nem képesek felmérni, mekkora baj történhet az utakon.

Azt támogatnám, hogy mindenhol 18 év legyen az alsó korhatár, BETÖLTÖTT 18 év, de a balesetek elkerüléséhez az is kéne, hogy szutykos 30 óránál többet kelljen gyakorolniuk. Amihez jó lenne, ha nem kerülne egy vagyonba minden oktatónál...

2019. máj. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!