Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Két ilyen autó találkozásából...

Két ilyen autó találkozásából mi maradt volna?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm autójából nemrég vették ki a 250-es tiltást, és a nulláson akarta megnézni, hogy ez mennyire volt sikeres.

260-nál bejött elénk kb 90-el haladó Maruti, ami ugyan messze volt de nem a 260-as tempóhoz képest.

Végül csikorogtak is a gumik, úgy tudtuk visszalassítani, hogy ne menjünk bele.

Ráadásul 4-en ültek benne, és belegondoltam, hogy mi történt volna ha mondjuk fékezés nélkül, 260-al elkaszáljuk őket?

A barátom autója egy M5-ös BMW, nem a legújabb hanem annál talán egyel vagy kettővel régebbi, nem értek hozzá.(6 éves a kocsi)

Ő azt mondta, hogy úgyis a Marutis lett volna a hibás, de szerintem ha hátulról lezúzzuk abból az autóból a hűtőrácson lévő embléma sem maradt volna egyben.Ő meg ment volna a sittre.


Kíváncsiságból kérdezem, hogy mi a reális kimenetele a kérdésben szereplő két autó ilyen mértékű karamboljának?

Szerintem még mi sem biztos,hogy megússzuk.


(Előtte és utána is normálisan közlekedtünk, fél perc se volt mire elérte a 260-as tempót, tehát nem egy nettó ámokfutás volt kilométereken át - csak majdnem balul sült el)


2019. máj. 2. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A marutiban biztos halál, de a bmw se biztos, hogy megússza.

260as sebességnél az iranyítást elveszti az ütközéskor, simán a korlàtnak vagy az árokba csapódik.


A gyorshajtás miatt minimum osztott a felelőssèg.

Ugyanis a 100%os sebesség túllèpés alkalmas a megtévesztésre.

Tehát, amikor a marutis belenèzett a tükörbe, és nem látott senkit, joggal feltètelezte, hogy nem is lesz senki ott amikor befejezi a sávváltást.


Nem mentem fel a marutis komàt, én sofőr vagyok, kamionon. Làttam pár ilyen esetet.

De, azért ne kèpzeljük már azt, ha 260-nal megyünk és valaki bevág elènk, akkor csak az a hibás.

Egy sávváltás min 5-10mp.

A bmw 72m/s sebességgel haladt.

Kb 500m re lehetet tőle, amikor elkezdte a marutis a sávváltást.

Ha látta is a bmw-t, joggal hitte, hogy nem fogja zavarni.

2019. máj. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Ti teljesen hülyék vagytok? Hogy lett volna a szabályosan közlekedő Marutis a hibás? Szerinted 260-al mentek a 110-es szakaszon akkor nem Ti lesztek a hibásak? Félreértés ne essék én is szeretem a kocsikat, sőt gyorsan menni is szeretek, de azért ez kicsit kiakasztó, hogy nem vagytok ezzel tisztában. Ha belementek és meghal valaki, legjobb esetbe is felfüggesztett börtön vár a sofőrre.
2019. máj. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mi az összefüggés, hogy mi nem vagyunk hibásak, és a barátom megy a sittre?Ugye?!

Ő azt gondolta, de felvilágosítottam.Nem kell megmagyarázni.

2019. máj. 2. 18:28
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Kizárólag csak a sofőr a hibás és nem a másik kocsi, és természetesen a sofőrt ítélik el ilyenkor ha baleset történik. Másrészt ha 500m-re vagytok tükörből nem lehet leszűrni, hogy egy átlagos kocsi jön 110-el szabályosan, vagy egy idióta 260-al.
2019. máj. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
A Vmax közel 250 százalékával haladva garantált, hogy megtévesztő sebességválasztás miatt a te idióta haverod lett volna a bűnös és hivatalosan is az ő lelkén száradt volna egy egész csalàd kiirtása. Kapott volna egy kis szeretetet ezért a cellatársaitól is.
2019. máj. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Ez most valami rossz vicc ugye? Egyedül az ismerősöd lett volna a hibás, nem a Marutis! Nem is értem hogyan gondoljátok ezt. Különben ha nekimentetek volna, akkor 99%, hogy mind a hullaházban köttök ki és talán még a címlap sztorit is megkaptátok volna.
2019. máj. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4%
Ez osztódott volna, mert a Marutis eléd vágott, ti pedig 260-al mentetek, és ezt ki is nyomozták volna hamar. De nemsok következmény lett volna, mert jó eséllyel az életetekbe kerülhetett volna a dolog. És nem álszentkedek, én beismerem, hogy mentem 260-at nem is egyszer.
2019. máj. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem osztódott volna a felelősség, mert arra senkinek nem kell számítania, hogy a távolban jövő több, mint 2,3-szorosan lépi túl a sebességet.
2019. máj. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
Rezesovát pont ilyenért csukták le.
2019. máj. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!