Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Évek óta megvan a jogsim....

Évek óta megvan a jogsim. Minden szabály tudok, de valamiért amikor egy olyan kereszteződéshez érek, ahol, van egyirányú annyira meg tud zavarni. Másnál is van így?

Figyelt kérdés
Pl. Balról egy egyirányból behajtani tilos.

2019. ápr. 9. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem ilyen sosem okozott gondot, ugyanolyan kereszteződés, mint a többi.


Ha jobbra van egyirányú, akkor szokott olyan lenni, hogy keresem a macisajtot és mivel nincs, ezért lassítok, mert azt hiszem, hogy jobbkezes. Aztán persze 1-2 másodpercen belül meglátom az egyirányú táblát, összeáll a kép és megyek is tovább.

2019. ápr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

"egy egyirányból behajtani tilos"

Ezen mi tud megzavarni? Neked csak az a fontos, hogy be lehet-e hajtani az útra vagy sem. Hogy az egyirányú út vagy mindkét oldalról le van zárva az teljesen irreleváns, mert így sem úgy sem hajthatsz be oda.

2019. ápr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
te nem hajthatsz be igen, de onnan jöhetnek. Így nem arra mész, de nézned kell ,hogy neki elsőbbsége van e vagy sem.
2019. ápr. 10. 19:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs kint behajtani tilos tábla, akkor nem kell nézned? Akkor nem jöhetnek ki onnan?
2019. ápr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De igen, benéznék, de ha neki nincs táblája meg nekem sem, akkor ő adna nekem elsőbbséget mert a jobbkéz szabály alapján én vagyok neki jobbról. Tehát, ha balról van nekem egy egyirányból behajtani tilos, akkor ők adnak elsőbbséget, mivel nekik nincs elsőbbség táblájuk, És ha balról van egy egyirányból behajtani tilos, akkor én adok neki elsőbbséget. Jól mondom ugye?
2019. ápr. 10. 19:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha neked nincs táblád és neki sincs, akkor egyenrangú a kereszteződés. Ezen semmit nem módosít az, hogy az egyik betorkolló út az egyirányú. Magyarul, ha neked jobbról van az egyirányú út, akkor nekik elsőbbséget kell adnod. Ha neked balról van az egyirányú út, akkor neked van elsőbbséged.
2019. ápr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jogsim sem volt, sosem voltam zavarban, és értettem minden kereszteződésben a kreszt, mert egyszer elmondta valaki általános másodikban, és ott megértettem.

Nem vagyunk egyformák.

2019. ápr. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!