Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Görkorcsolyával mennyire éri...

Görkorcsolyával mennyire éri meg a Puskás stadiontól a pólus centerig menni?

Figyelt kérdés
Iskolából, míg melóba érek, van bő egy órám, és imádok korizni, de nem tudom, milyen a 2 hely közti út/ közlekedés. Köszönöm előre a választ! :D

2019. márc. 16. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A görkorcsolya nem közlekedésre való, így a kérdésed értelmetlen. Ha rendőrrel találkozol, akkor a minimum egy helyszíni bírság lesz.
2019. márc. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
1-es, ez baromság. Max az úttesten görkorizásért jár bírság, a járdán a világon semmi nem tiltja. A körvasút keresztezése trükkös, mert lépcsőzni vagy lehetetlen állapotú útátjárón át, járda nélküli szakaszon tudnád megtenni. De ha belefér egy kerülő az Erzsébet királyné útja felé akkor végülis megoldható.
2019. márc. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki több útvonalon és kiderül neked mennyire éri meg.
2019. márc. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#2: Múltkor valaki megkérdezte rollerrel lehet-e közlekedni a kresz szerint, ott meg abban értettetek egyet, hogy a roller sporteszköz, tilos vele közlekedni. Most akkor melyik? Vagy miben különbözik a görkori?
2019. márc. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21%

Tessék, kikerestem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..


Vicc, hogy egyik kérdés alatt 0% jár érte, másik helyen 100%...

2019. márc. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

De akkor ne lepontozgass, hanem érvelj, tudod, ahogy a felnőttek.


Az általad idézett kerdésben csaknaz egyik válaszoló mondta azt, hogy sporteszköz. A közlekedésre vonatkozó jogszabályok nem definiálnak olyat, hogy sporteszkóz és így nem szabályozzák külön a használatukat. Ezzel szemben az úttesten a KRESZ szerint alapvetőe járművek közlekedhetnek, a járműveket elég pontosan definiálja is, ám nincs köztük a görkori. Így indirekt módon a gyalogosok közé sorolódik az, aki görkorit (deszkát, rollert, monociklit, segwayt stb) használ. Innentől kezdve papíron a járdán a helye. De explicite sem megengedve, sem megtiltva nincs a használatuk, hiszen a gyalogost nem.definiálja a KRESZ.

2019. márc. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, voltam rendőrtáborban, valóban nem közlekedési eszköz, de járdán, keskenyebb úton nincs bajom belőle.

Mivel iskolából megyek, lesz nálam cipő, de viszonylag tapasztalt koris vagyok (csak arra eddig nem jártam, meg éjszaka szoktam)

Bő egy órám lesz rá, holnap gyakorlatilag is kipróbálom!:D

2019. márc. 17. 12:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!