Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A jobb kéz szabályt miért így...

A jobb kéz szabályt miért így ismerik az emberek?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre,hogy a 90% úgy ismeri a jobb kezet,hogy: ha nekem van elsőbbségem akkor tudom,hogy jobbkezes az utca,dudálok,felháborodok ha nem adják meg nekem.Ha nincs elsőbbségem akkor is lassítás nélkül megyek tovább.

Ergo mint akinek csak jogai vannak, de kötelezettségei nincsenek.


Hazudni nem akarok, én sem mindig tudom 100%-ig,hogy jobbos e vagy sem, volt,hogy bezúgtam valahová, és ugyan nem jött senki de szívtam a fogam,hogy ez kőkemény jobb kéz lett volna.

Egyszer dudáltak le úgy,hogy tele lett a gatyám, de nagyon ritkán nézem be még ismeretlen környéken is.De hibátlan én sem vagyok, előfordulhat.


Viszont nekem 10/9 alkalommal nem adják meg a jobb kezet, viszont amikor én megadom akkor mindenki olyan határozottan jön jobbról, azt mindenki tudja amikor neki van elsőbbsége.

Vajon miért?


Rengetegszer pedig félelmetesen nagy tempóval nem adják meg az elsőbbséget...döbbenetesnek tartom, bár nem tudom ki mit tapasztal ilyen téren?


2019. febr. 27. 05:20
 1/7 A kérdező kommentje:
*konkrétan ha valaki összeakarja töretni a kocsiját szerintem 1 órát kocsikázik jobb kezes utcákban úgy hogy neki van elsőbbsége és fix,hogy neki fognak menni rövid időn belül.
2019. febr. 27. 05:23
 2/7 anonim ***** válasza:
Én egy időben mellékutcákban barangoltam, kiskereskedelmi egységeket térképeztem fel. Nem nagyon tapasztaltam problémát, a legidiótábbak is meg tudtak állni egy durva fékkel, szóval azért készülnek a jobbról érkezőre. De tény az is, hogy làttam már kihalt jobbkezesben egyezkedő autósokat, a balról érkező azért vakarta a fejét...
2019. febr. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Egyrészt ki volt aki megsértette a lelked és rád dudált. Másrészt az nagyon gáz, hogy te bevallottan nem tudod a jogkészszabályt és rendszeresen elhibázod. Kíváncsi lennék arra az arányra, hogy hányszor nézel be szabályokat, úgy , hogy észre sem veszed. Nyilván ez a szám sokkal nagyobb, mint amikor te magad is rájössz, hogy hibáztál.


Egyébként az én tapasztalatom, hogy Budapesten is elvétve fordul csak elő, hogy nem adják meg.

2019. febr. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

STOP! ITT ÁLLJUNK MEG!


„ha nekem van elsőbbségem akkor tudom,hogy jobbkezes az utca”


Próbáld ezt nekem értelmezni, mert magamtól nem megy.


Ez körülbelül olyan, mintha azt mondanám, ha megfújom a levest, akkor meleg.


Az édezett szöveg egyébként fordítva sem igaz.

2019. febr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha neked tíz alkalomból kilencszer nem adják meg, akkor vagy

– mégsem neked van elsőbbséged;

– Oroszországban közlekedsz;

– Kínában autózol;

– esetleg füllentesz.

2019. febr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Vigyázat, most is olvasni kell, súlyosan nőhet az IQ száma minden betű tanulmányozásával, így fokozott óvatossággal, és maximális odafigyeléssel olvassák a válaszom!Aki nem tudja értelmezni görgessen is tovább.Köszönöm!


Hová írtam ki a kérdésem, édes jó istenem :)

Szerintem teljesen egyértelmű, hogy az emberek gondolatmenetét írtam le a jobbkezes utcákkal, ezt ennél jobban nem tudom kifejezni.


# 2

Nekem vidéki nagyobb városokban volt ez a tapasztalatom, Budapest belvárosában sok jobb kezes "be van járatva", ott jobban ismerik.


#3

"Egyszer dudáltak le úgy,hogy tele lett a gatyám, de nagyon ritkán nézem be még ismeretlen környéken is.De hibátlan én sem vagyok, előfordulhat"


Sajnálom,hogy a szövegértést ilyen magas szinten utasítod vissza.A gatya nyilván azért lett tele mert tudtam,hogy rohadtul igaza van a másiknak, és nem rajtam múlott,hogy nem lett baj akkor.

Azt sajnos elfelejtettem,hogy ide csak hibátlan sofőrök irkálnak akik olyan jól vezetnek,hogy akár a Boeingot is letennék vészhelyzet esetén bármelyik belvárosi kis utcában károkozás nélkül.

Ugyan annyiszor nézek be úgy szabályokat amiről nem tudok, mint ahányszor te.Ez a "nem tudom" tényállás sajátossága,hogy nem vagyunk tisztában pl. a cselekvéseinkkel.Így lehet,hogy én 10/5x nem tudok a hibámról te meg lehet hogy 10/10x nem tudsz róla.

Ha nem tudsz róla hát nem tudsz, de köszönöm az arisztotelészi magasságokban repkedő bölcsességed, jól megmondtad.


#4-es


Mint írtam:

1-es verzió nekem van elsőbbségem: az emberek úgy gondolkoznak,hogy

.érkezem a jobb kézhez, ahol elsőbbséget élvezek.Tisztában vagyok vele, le sem lassítok csak megyek mert tudom, ismerem a szabályt.


2-es verzió, nekem kell megadnom a jobb kéz szabályt: "nem lassítok, esetleg benézek az utcába, de erősen bízom benne,hogy nem érkezik senki ha mégis akkor reménykedek,hogy megáll.Illetve: "ja ez jobb kéz volt?"


Egy átlag magyar autós gondolatai.


#5-ös


Egyik sem.Mindig megállásra kényszerítenek, a nem adják meg kategóriába nem csak az tartozik,hogy belém is jönnek.

Nekem sajnos többet ér mind a saját testi épségem mindpedig az autóm egységes állapotának megőrzése annál,hogy "de hát igazam volt" vagy "de hát nekem van elsőbbségem"

Magyarán ha nekem kell,hogy megadják a jobb kezet akkor is lassítok és körbenézek.Rendszerint ilyenkor zúgnak el előttem akkora sebességgel,hogy esélyük sem lenne megállni.Néha intenek,hogy "bocs". Vagy még azt sem.



A szabályokat pedig mindenki betudja nézni, kivéve aki hazudik (lásd a válasz szekciót :D )

Szerintem az a jó pár év alatt amióta vezetek egyszer rám dudáltak mert nem adtam jobbot, meg mert 1-2 alkalommal benéztem bőven belefér, és kívánom mindenkinek,hogy ezeknél nagyobb hibát soha ne kövessen el.Egy karcolás nem sok, de annyi kárt sem tettem egyetlen autóban sem.

A rendszeresen nem adom meg a jobb kezet elmélet nem is értem honnét jön, ez talán döbbenetesebb mint a tapasztalataim a jobb kézzel kapcsolatban. Már az,hogy olyan emberek is vezetnek akik ezt a szövegrészt sem tudták értelmezni.Mert azt aláírom,hogy az emberek gondolatmenetének szánt rész még félreérhető, pláne,hogy nem tettem idézőjelbe de ez...


A kérdésem meg nem véletlen született, én ezt tapasztalom.

2019. febr. 27. 17:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Ajaj, arrogancica nem kapta meg a vágyott megerősítést...
2019. febr. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!