Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyit ihatok, és meddig,...

Mennyit ihatok, és meddig, hogy ne mutassa ki a szonda?

Figyelt kérdés

Holnap lesz este egy kis ünnepség nálunk, viszont szombat délután el kell vinnem különórára a húgomat (2-kor).


Ha olyan éjfélig-hajnal 1-ig iszom, másnap délután már vezethetek, nem lesz gond?

Nem sokat, kb 2-3 fröccsöt, meg 1-2 felest. Vagy töményet inkább ne?


2019. febr. 21. 17:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Sajnos zéró tolerancia van.

Bezzeg más országokban, például Ausztriában megihatsz egy pohár sört és utána vezethetsz is. Mégse hallunk olyan híreket hogy ezek a sofőrök egymás után halnának meg az utakon és baleseteket okoznának

A zéró tolerancia arra jó hogy a bírságokból jól megszedje magát az állam. Hasonló mint a traffipaxozás. Ahol lehet menni ötvennel és valaki hatvannal megy, az kapja a csekket, de a lakó pihenő övezetben ahol csak 20 km/órával lenne szabad menni, sok barom 40 km/órával száguldozik. És itt sokkal veszélyesebb a gyorshajtás, mert bármikor kiszaladhat elé egy gyerek vagy egy biciklis a legváratlanabb helyről. De az ilyen helyeken soha nem láttam rendőrt. Mert egy óra alatt maximum 2 ilyen barom csinál ott gyorshajtást és abból nincs elég bevételük. Inkább a forgalmas főútvonalakra mennek ki ahol aztán óriási veszélyt jelent ha valaki 50 helyett 60 km/órával megy...

2019. febr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem csak arra jó, hogy megszedjék magukat. Egyébként is milyen jogon vesznek egy kapal alá minden embert? Valaki két sör után sokkal jobban csinál mindent. Ismerek olyan ácsot, aki piásan úgy mászkál a tetőn, mint más józan sem, és én is jobban csinálok bizonyos dolgokat két sör után, mert nincs rám rossz hatással. Itt is az kéne, mint bicikliseknél, hogy minimális mennyiségű alkohol fogyasztása után még lehessen vezetni, ha beszamítható. Nekem ne mondja senki, hogy egy felnőtt ember két sör után tömegbalesetet okoz. Ellenben az, hogy minden hü.ye jogsit kap és 80 plusszosoknak megadják a jogsi hosszabbításra az alkalmasságit, sokkal több balesetet okoz szerintem. Eleve hü.yeség a törvény, mert aki csatak részegen akar vezetni és hü.ye, az így is úgy is vezetni fog, törvény ide vagy oda. Ezzel csak azokkal csesznek ki, akik amúgy egy sör után nyugodtan volán mögé ülhetnének, de így nem tudnak.
2019. febr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Itt a lakó pihenő övezetben történő gyorshajtásra egy szemléltető videó: https://www.youtube.com/watch?v=ll4-TYg64aI

Ilyen helyekre kellene traffipaxos rendőröket állítani. Megkérdezlek titeket, szerintetek ez a veszélyesebb, vagy az, ha az ötvenes tábla ellenére valaki egy főútvonalon hatvannal megy?


"(2) A lakó-pihenő övezetben járművel legfeljebb 20 km/óra sebességgel szabad közlekedni.


(3) A lakó-pihenő övezetben a vezetőnek fokozottan ügyelnie kell a gyalogosok (különösen a gyermekek) és a kerékpárosok biztonságára. Ha az úton járda nincs,


a) a gyalogosok az utat teljes szélességében használhatják, a járművek forgalmát azonban szükségtelenül nem akadályozhatják,"

2019. febr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!