Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem tesznek meg mindent...

Miért nem tesznek meg mindent a repülőgép balesetek halálos kimenetele ellen?

Figyelt kérdés

Tegyük fel egy repülő Londonból repül Dubaiba. Félúton műszaki hiba, a repülő menthetetlen, zuhanásba kezd, kényszerleszállás sem megoldható már. Valószínüleg 99%-ban mindenkit halálos katasztrófa ér.


Ha mindenkinek lenne egy célnak megfelelő ejtőernyő felszerelése aki a gépen tartózkodik, és lenne egy lehetőség arra, hogy aki akar kiugorhat, vagy ki lenne építve egy olyan rendszer, ami végső esetben leválasztja a gép egy részét ahol ki lehet ugrani ejtőernyővel, akkor az jelentősen megnövelhetné a túlélők számát.


Tudom, ehhez a gépeket is át kéne építeni, valamint plusz pénz lenne az ejtőernyők beszerzése. Plusz úgymond "felesleges" ezen gondolkodni mert nagyon ritka az ilyen baleset, de mennyivel jobb lenne, ha egy ilyen ritkán bekövetkező baleset is sokkal több túlélővel járna.


2019. jan. 22. 23:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Két dolog jöhetne jól:

1. Az üléseket fordítva beépíteni, ezáltal becsapódáskor mérsékelni a sérüléseket. Nyilván amikor úgy zuhan a gép mint a kő, ez nem használ, de ez meg ritka.

2. Olyan szoftvert telepíteni a gépekre, ami teljesen használhatatlan kormányszervek mellett is leviszi pusztán a hajtóművek tolóerejenek szabályozásával. Van ilyen, csak gazdasági szempontból nem használják.


Az ejtőernyős ötlet nem túl jó. Az egyénileg használhatókhoz komoly kiképzés szükséges, nem annyiból áll, hogy meghúzód a zsinórt. Több száz katapultülés pedig műszakilag megoldhatatlan, arról nem is beszélve, hogy hatalmas terhet ró ki a szervezetre, még profi, makkegészséges vadászpilótak is maradandó károsodást szenvedhetnek. Akkor szerinted mi történne a 75 éves, unokájához látogató nagyival?

2019. jan. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

”Olyan szoftvert telepíteni a gépekre, ami teljesen használhatatlan kormányszervek mellett is leviszi pusztán a hajtóművek tolóerejenek szabályozásával. Van ilyen, csak gazdasági szempontból nem használják”


Ah, s pl. leszakadt hajtóműnél, leállt hajtóműnél ez kiváló.

Sikláshoz nem kell hajtómű, de a süllyedés túl gyors, az elérhető távolság kicsi.

2019. jan. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Persze, értem, nem is írtam olyat, hogy a halálos balesetek valaha is 100 %-ig kivedhetők lesznek, ez valószínűleg elvileg is kizárt. De azért bőven lehetne még mit tenni biztonság ügyben. Még ha már jelenleg is messze ez a legmegbízhatóbb közlekedési mód.
2019. jan. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!