Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » "Megrongált" járda - mit...

"Megrongált" járda - mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egy kis szakaszon a járdát szétverték már kb több mint egy éve hogy egy építkezéshez betudjanak menni a mit-tom-én-miylen-gépek. Elég veszélyes éjszaka ott a járda mert nincs kivilágítva, főleg ha egy biciklis megy arra és a közképet is eléggé rontja az a szétvert járda. Képet linkelek (csak 1-et csináltam, mert lemerült a telóm - ez több hónapja készült még mindig ugyan olyan).


Kérdésem az lenne hogy mit lehet ilyenkor tenni? Hol megérdeklődni, hogy kaptak e erre engedélyt és ha igen, akkor meddig tarthatják ilyen állapotban a járdát?

Köszi a válaszokat.


blob: [link]


2018. dec. 2. 22:00
 1/10 A kérdező kommentje:

A link rossz volt, ez remélhetőleg működik:

blob: [link]

2018. dec. 2. 22:02
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem működik:D

De önkormányzatnál próbálkozz

2018. dec. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ok 3. kommentem mert ahova a képe feltöltöttem gagyi. Ennek már működnie kell:

[link]


Elég szomorú, hogy itt nem lehet szerkeszteni a hozzászólást.

2018. dec. 2. 22:05
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Tényleg gáz. A helyi önkormányzatnál kell bejelenteni.

Amúgy a biciklisnek semmi keresnivalója a járdán.

2018. dec. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy megemlítem a biciklit, valaki ré fog harapni. ^^

De igen biciklisnek a bicikliúton a helye, csak arra meg nincs bicikli út az úttest meg egy irányú(ez Debrecenbe van,a hol eleve a bicikli utak nagyon hülyén vannak megcsinálva).

Tegyünk úgy mintha bicikli helyett babakocsit mondtam volna, vagy kerekesszéket - nagyon veszélyes, főleg éjszaka.

2018. dec. 2. 22:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem teszünk úgy, elkezdtél mentegetőzni, de egyik érved sem helytálló, nincs helye a biciklisnek a járdán.


Egyébként ez szinte semmi, gyalogos, babakocsis is könnyedén át tud kelni rajta. Természetesen Esztétikailag kifogásolható, és esős időben koszol, ezt megértem. Csak ezt kellene írni akkor...:)

Egyébként ott áll az autó a fotón, miért nem kérdezted meg a tulajt?

Elsőre nem spicliskedni kellene, hanem beszélni az illetővel, ha ő nem úgy áll hozzá, akkor természetesen lehet menni az önkormányzathoz.

2018. dec. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na, már előre látom, hogy te egy elborult személy vagy #6 hozzászóló. Elég szánalmas.

"Mentegetőzni", "ez szinte semmi", "spicliskedni".


Nem hinném, hogy Te abból az egy fotóból jobban megtudod állapítani, hogy milyen állapotban van az út. Este is láttad amikor korom sötét van? Jó neked.


Egyébként valami iskola van ott, megkérdeztem valami portást, aki elég pökhendien dobálgatta nekem a válaszokat a kérdéseimre, szóval kb semmit értelmeset nem kaptam tőle válaszként.

2018. dec. 3. 13:36
 8/10 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem ez csak egy unatkozó helyi lakos kötekedese, semmi veszélyes nincs vele. Még kerékpárral sem, amúgy sem a járdán a helyük. babakocsival meg kerekesszékkel végképp nem veszélyes, főleg hogy ők este nem nagyon vannak az utcákon. De ha annyira nem bírsz magaddal akkor hívd fel a járda tulajdonosát és panaszold el neki életed eddigi legnagyobb traumáját
2018. dec. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha dolgoznak ott valamin, akkor legyél türelemmel, rendbe fogják hozni a munkálatok végén. Nem is értem hogyan gondolod, hogy hozzák rendbe, miközben munkagépek járnak-kelnek át rajta, amik a friss aszfaltot vagy járólapot pillanatok alatt felbontanák. Kerékpáros meg kerülje ki az építési területet, nincs ott keresnivalója! Az egyetlen ami felróható az talán az, hogy nem bójázták körbe a területet.
2018. dec. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a kép nem adja vissza a tényleges állapotot, de nem látszik veszélyesnek. Ha olyan, amilyennek látszik, irigylem is.

A falunkban és a környező falvakban, nem egy járdaszakasznál, tulajdonképpen, csak az úttesten lehet gyalogosan közlekedni, annyira rossza a járda; eleve csak az egyik oldalon van járda.


A nem felbontott általános járda olyan, hogyha a főutcán a boltig megyek (ami 400 méterre van), akkor nem is tudnám összeszámolni, hány botlásveszélyes esővízkifolyó-vályús, kátyús, szippantós autóktól a kapuk előtt megsüllyedt, megtört járdarész van. Ehhez jön, hogy több helyen megsüllyedt az árok felőli része, erősen lejt arra, és csúszós járdán csak a kerítésbe kapaszkodva lehet haladni; de csak ott, ahol nem tiltakozik emiatt dühöngő kutya.

Babakocsival? Nagyon lassan, tízlépésenként óvatoskodva, ügyeskedve, mintha szegélykőnél akarná fel, vagy letolni. Többnyire nem is tolják, hanem húzzák.

Eredeti kerekű bevásárlótáskát („banyatank”) nem is tudnak használni, viszonylag nagyméretű babakocsikerékre cseréli az egyik helyi ezermester.

És ez a főutca. A kb. 2300 méteres hosszból az a kb. 1500 méter, ahol egyáltalán van járda, vagy mi.

2018. dec. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!