Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Halottam egy olyan dolgot,...

Zolika4023 kérdése:

Halottam egy olyan dolgot, miszerint ha valaki vesz motorra egy sisakot, és nincs benne a "CE" jelzés, akkor azt meg is büntetheti a rendőr! Ez igaz?

Figyelt kérdés

2018. nov. 27. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Biztosan nem igaz. A CE logó az EU-ból származó, hitelesített terméket jelöli (a kínaiak által hamisított CE jelzést ne keverjük ide). Ezek szerint akkor világ másik tájáról érkező sisakot nem lehetne használni? Vicces lenne.
2018. nov. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Inkább a TÜV jelzést tudnám ide elképzelni. Anélkül pedig nem hiszem, hogy forgalomba hozhat ilyesmit egy gyártó, ha mégis megtörténik és még egy szemfüles rendőrrel is találkozol, nyugodtan perelheted a gyártót...
2018. nov. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én egyszer közúti igazoltatásnál kérdeztem a kéket, hogy a sisakban meg se nézi a jelet, azt mondta hogy : nem érdekli az az én bajom, ha nincs benne és történik valami.
2018. nov. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy messziről bukósisak formája legyen...
2018. nov. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Az a te jól felfogott (?) érdeked, kérdező, hogy ne loccsanjon szét a fejed egy kósza olajfolt vagy renitenskedő villamossín miatt. Így rád van bízva, mit húzol a fejedre, de ha az valami ki tudja milyen eredetű olcsó szår, ami nem hozza az elvárt védelmi szintet, akkor adott esetben nem a rendőr miatt fog fájni a fejed... persze soha ne legyen rá szükség!
2018. nov. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy a rendőrt érdekli-e a dolog (szerintem nem), de az biztos, hogy jelenleg csak olyan sisakot szabad forgalmazni, amiben benne van a CE. Tehát boltban nem is tudsz olyant venni, amiben nincs benne. Neten venni Kínából, ez meg érdekes dolog, mert esetleg le kell köszörülni három centit a fejedből, hogy rámenjen.
2018. nov. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet belőle büntetés, de nem rendőr fog büntetni, hanem egyéb hatóság és nem a vásárlót, habem a magyarországi forgalmazót, ha hazai kereskedelmi forhalomból származik a sisak.
2018. nov. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem! Szóval merjek olyan sisakot húzni a búrámra, ami pl. Kínából érkezik? Amúgy kismotorra kellene egy sisak jelenleg!
2018. nov. 29. 23:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan rendelj, bár ha neked megéri, akkor az valami olcsó gagyi lehet, ami semmit nem véd. Miért nem veszel normális sisakot, ha már egyszer motorozol? 40 körül már kapni korrektet.
2018. nov. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 veterán vas ***** válasza:

"kismotor" :(

Úgy tűnik, nem igazán fogtad föl a dolog lényegét.

Nem az a fontos, hogy Babettáról, hagy Harleyről peregsz le, hanem az, hogy amikor a fejjel érkezel a járdaszegélyre vagy homlokkal pattogsz a villamos sínen, akkor az artista bemutatód végén képes legyél fölállni, és meg tudd mondani a nevedet.

Egy gagyi tökfödőben, ez nem túl gyakran jön össze.

2018. nov. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!