Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti elfogadnátok azt az elsőbbs...

Ti elfogadnátok azt az elsőbbségadás kötelező táblát, amiről látszik hogy kézzel lett újrafestve?

Figyelt kérdés
Az utcánk végén van egy macisajt ami teljesen megkopott. Tiszta fehér, a piros keret nullára lekopott. 2 éve írogatok a közútkezelőnek meg az önkormányzatnak is, de csak mutogatnak egymásra. Tegnap este majdnem belémjött egy állat, mert azt hitte a kereszteződésről, hogy jobbkezes. Tele van már a hócipőm! Ha gerillába újrafestem egy sablonnal a táblát, akkor ti, mint autósok elfogadnátok egy ilyen táblát, vagy kamunak vélnétek?

2018. okt. 9. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a kifakult, lekopott táblát is elfogadom. Az elsőbbségadás tábla a formájáról is egyértelműen felismerhető, hiányos festékkel, kifakultan is. Aki majdnem beléd ment, azt nem figyelt, vagy nem érdekelték a szabályok. Ezer ilyen van, olyan helyeken, ahol teljesen hibátlanok a táblák.
2018. okt. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 D. Brasco ***** válasza:
100%
Szerintem ne nagyon gerillázz semmit mert sajnos a magyar jogrendszert ismerve még te fogod megszívni szándékos rongálás stb címen!
2018. okt. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább vágd le az ágakat körülötte, hogy jól látható legyen a festés nélküli is, hogy egy csúcsára állított háromszög. Esetleg vegyél piros ragasztószalagot és azzal ragaszd körbe a szélét. Máris nem számít annyira rongálásnak.
2018. okt. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek azok a helyek, ahol ha a védett úton megyek, inkább jobbkezes módjára közelítem meg, ha pedig az alárendelt útról, akkor meg felkeszulok az elsőbbségadásra. Ha egyszer ismerem a hely kockázatait, felkeszulok rájuk, akármilyen állapotban van az a tábla, nem?
2018. okt. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A ragasztószallag jó ötlet! Szerzek piros Tesa-t es azt ráragaszom. Amúgy nem takarja el semmilyen faág. Az a baj vele hogy egy beton lámpaoszlop előtt áll és ugyanolyan a színe a táblának mint a lámpaoszlopnak. Szinte beleolvad a hátterébe.

Amúgy pont ennek az utcának a másik végén van egy kanyarodó védett útszakasz, kereszteződéssel. Ki van táblázva orrba szájba, fel is van festve az alsóbb rendű utra a macisajt, de annyi barom van akik képtelenek felfogni, hogy csak azért mert egyenesen mennek még nincs elsőbbségük, mert a védett út elkanyarodik.

2018. okt. 9. 11:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én féltem az autóm és az életem, úgyhogy olyan helyen is odafigyelek, hogy megadják e az elsőbbséget, ahol egyértelműen nekem van elsőbbségem.
2018. okt. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon gerilláskodni akarsz, akkor simán lehet vásárolni közlekedési táblát 5-10 ezer forintért.
2018. okt. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ha gerillába újrafestem egy sablonnal a táblát, akkor ti, mint autósok elfogadnátok egy ilyen táblát, vagy kamunak vélnétek?"

Viccelsz? Azon nyomban visznek majd be a rendőrségre, plusz egyből ki is cserélnék a táblát, mert "megrongáltad". Végülis a célodat elérted vele. :) Úgy jársz majd, mint a politikus, aki újrafestette az ominózus széket.

2018. okt. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!