Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha mentek pl. autóúton 110-el...

Ha mentek pl. autóúton 110-el és jön egy 40-es tábla Ti betartjátok a negyvenet?

Figyelt kérdés
Van felénk egy szakasz ahol hírtelen 40es korlátozás van, eddig nem érdekelt, most , hogy bárhol traffiznak én még a 30-as táblát is precízen be fogom tartani. Csak attól félek, hogy belémjönnek hátulról, vagy majd büntetőfékeznek.
2018. szept. 8. 23:19
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Őszintén? Soha. Esetleg 60-70-re lelassítok, de leginkább az előttem lévőt követem.
2018. szept. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%

soha, még csak nem is lassítok.

ha valaki belassít, akkor el is megyek mellette, még ha záróvonal van akkor is.

(van felénk is ilyen gané útszakasz :D)

2018. szept. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel nem igazán szoktam. Ahol ismerem az utat, és tudom, hogy szoktak mérni ott igen, egyébként nem. Ha ismeretlen úton megyek és mennek előttem akkor követem az előttem haladót, ha nem, akkor azért visszaveszek, mondjuk a te esetedben 110-ről 60-70-re. Így könnyebben lassítok vissza ha rendőrt látok, és jobban észre is lehet venni. Egyébként civil rendőrök ugyanúgy voltak eddig is ahogy most, csak eddig inkább követték a gyorshajtókat majd félreállították.

Beléd menni nem fognak, ha nem a tábla vonalában nyomsz egy satut, hanem időben, óvatosan lassítasz. Ha így valaki beléd megy, azzal nem tudsz mit csinálni, nyilván nem te leszel a hibás. A büntető fékezés is tilos, mondjuk azt bizonyítani nehéz, esetleg fedélzeti kamerával lehet.

2018. szept. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Alapesetben én is olyan 60-70-re lassítok.

Ha tudom, hogy csak egy hetek óta kinthagyott tábláról van szó, akkor nem is lassítok, tartom a 130-at.

2018. szept. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Természetesen, nadrág nélkül lehet autóba ülni kamera nélkül nem. Igen, pont a mögöttem lévőtől félek, hátha zsaru. Még éassú járművekből is mérhetnek. Mondjuk én is inkább a gyorshajtókat piszkálnám, nem a bűnözőket.
2018. szept. 9. 00:25
 6/10 bp1985 ***** válasza:
Igen. Nem véletlenül van kint.
2018. szept. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Lassítok, lehet, hogy jó ok van rá, hogy kitették. De sokszor semmi nincs ott. Nem szeretem az olyan szabályokat, hogy "mert csak".
2018. szept. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen lassitok, mert a hirtelen előbukkanó 40-es az sok kérdést felvet. Például azért, mert nagyon nem szokás fokozatos sebességcsökkentés nélkül kitenni egy ilyen táblát. Általában 100-80-60-40 lépésekben szokott ez menni, néhol 80-60 is van. Tehat ha hirtelen látok egy 40-est, ott valami komoly gondra gondolok, például baleset vagy elakadt jármű mentése miatti sávzárásra. Ezzel együtt nem ugrok ész nélkül a félre és nem is igazán merek 40-ig visszalassítani, inkább 60-70 körül érzem úgy, hogy az esetleg lassítás nélkül továbbhaladók és az én tempóm között nincs túl veszélyes különbség. Aztán ha látom az okot és tényleg baleset, akkor 50 köre visszaveszem a tempót és nagyon nézem, mit lépnek mőgöttem es körülöttem, mert elkezdődik a bámészkodás és nyálcsorgatás...
2018. szept. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

ha ismerem az utat és tudom hogy indokolatlanul van kint a tábla hetek hónapok óta, akkor 60-70, ahogy mások is írták.

ha rég jártam arra és tényleg utépítés vagy valami lehet, vagy először látom ott a táblát, akkor lelassítok 50-ig és nagyon lesek. ha viszont mindenki sorban megelőz akkor gyorsítok, és elkezdem követni őket

2018. szept. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában 50-re lassítok mert már kaptam csekket egy 40-es táblánál a bokor mögött elbújó trafitól.
2018. szept. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!