Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehetséges az hogy valaki...

Csonkaferi kérdése:

Lehetséges az hogy valaki annyira béna hogy tényleg nem megy neki a vezetés?

Figyelt kérdés

A kérdéssel magamra akartam utalni. Ugyanis most a jogosítvány megszerzésében a gyakorlati vezetésnél tartok. Már túl vagyok 12 órai vezetésen és úgy érezem hogy egyre inkább csak visszafelé fejlődök benne.

Vagyis inkább egyik nap megy más nap nem igazán. A tegnapelőtt úgy éreztem hogy elég jól megy, még forgalomban sem volt különösebb bajom.

Viszont a mai alkalom egy katasztrófa volt a számomra. Még arra sem voltam képes hogy normálisan sebességet váltsak. Akkor pedig már kiabált velem az oktató.

De ez csak a kisebb probléma volt mert utána jött a parkolás. Ott pedig már szinte leblokkoltam, arra sem tudtam oda figyelni hogy mit mond az oktató. Nem voltam képes elég lassan menni ahhoz hogy betudjak parkolni és még az út padkára is ráhajtottam véletlenül. Akkor pedig csak az oktatónak az szentségeléseit hallgattam megint.

Ez volt az eddigi életem egyik legszörnyűbb 2 órája.


Szerintem hogyha tudnám gyakorolni még ezen az oktatáson kívül is akkor lehet hogy jobban menne.

Vagy lehet hogy kell keressek másik oktatót is, nem tudom hogy nektek erről mi a véleményetek.


2018. jún. 28. 12:27
 1/5 anonim válasza:
100%
Szia! Nekem nincs jogosítványom, de egy közeli ismerősöm most szerezte meg és végigkövettem az egészet, mindig mesélte a részleteket. A 12 óra vezetés az nagyon kevés. Ő közel 100 órát vezetett és csak 6. alkalommal ment át... tehát semmi sem lehetetlen. :) Vannak, akiknek ezek a dolgok nem olyan egyértelműek, nehezen jönnek bele. Ha egy barátodnak/szüleidnek van autója, őket megkérheted, hogy vigyenek el gyakorolni, talán egy közeli ismerőssel/rokonnal nem olyan feszült az egész. Viszont ha az oktató egy paraszt és ennyit kiabál veled, simán váltsd le.
2018. jún. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Igen, ha nem megy a vezetés akkor ne erőltesd, a béna sofőrök ön- és közveszélyesek.
2018. jún. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Nap mint nap találkozok az utakon olyanokkal, akiknek nem szabadott volna jogosítványt kapnia. Van olyan ismerősöm, aki ötször próbálkozott a vizsgával, aztán inkább feladta. Szerencsére.
2018. jún. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Őszintén megmondom én kötelező PÁV vizsgát írnék elő kibővített pszichológiai vizsgával még az első gyakorlati óra megkezdése előtt. Nekem több mint 2 éve lett meg a vizsgám, harmadjára, azóta nem vezettem 1000km-t sem, de én legalább nem is erőltetem, mert többfelé egyszerűen nem tudok koncentrálni és számomra nagyon stresszes az egész. Váltás, kuplung, motorfék, index, táblák, sávváltás, azzal kalkulálni, hogy beenged-e a sávjába és én se húzzam meg az előttem levőt. És mindezt egyszerre figyelni. Viszont gyalogosként tapasztalom, hogy vannak olyan kamikaze emberek, akik csak a jóisten segítségével nem ütnek el embereket és okoznak karambolt egy-egy szituációban. Szerintem ha neked másodjára nem lesz meg olyan szintű magabiztossággal, amire a vizsgabiztos pozitív szavakkal elismerően csettintene, akkor inkább nem érdemes folytatni. Úgy fogsz járni, mint én. Az sem bizalomgerjesztő, hogy mentálisan annyira labilissá tudtál válni, hogy egy szimpla parkolás sem ment aznap. Jó, jó, most azt fogja mondani mindenki - miközben mindenki lepontoz - , hogy "fel a fejjel válts oktatót és utána simán menni fog kellő gyakorlattal", de ez nem ilyen fekete-fehér, mert tényleg vannak olyan emberek akik alkalmatlanok egy autóvezetéshez hasonló komplex műveletsor elvégzésére. Sokak szerencséjére - akik bénák, de legalább gazdagok - sok autó szinte elvezet az ember helyett, de az olyanokról is ordít, hogy az életében nem tudna biztonságosan közlekedni holttér figyelő/sávtartó asszisztens, tolatókamera meg egyéb nyalánkságok nélkül. Visszatérve a kérdésedre: amennyiben sikerülni fog a forgalmi - ami egyébként nem egy lehetetlen kihívás - úgyis te fogod eldönteni, hogy mik a korlátaid és mennyire bízol magadban illetve a képességeidben. Csak ne felejtsd el, hogy jogsival kezedben már nem lesz az anyósülésen az oktatód, aki a pedálokat kezeli és teljes felelősséggel te fogsz tartozni embertársaid testi illetve anyagi biztonságáért.
2018. jún. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, van olyan, h vkinek egyszerűen nincs érzéke hozzá.


Lehet, h én is ilyen vagyok. Nehezen figyelek több dologra, rövidzárlataim vannak az életben is.


Ennek ellenére már a 24. óránál tartok, az oktatóm szerint jól haladunk, dacára annak, h állandó pánikban vagyok.


"Ott pedig már szinte leblokkoltam, arra sem tudtam oda figyelni hogy mit mond az oktató."


Amikor körfogalomban megyünk és sok az autó, annyira képes vagyok blokkolni, h simán elkanyarodok jobbra, mikor az oktatóm mondja, h balra menjek.


"Vagy lehet hogy kell keressek másik oktatót"


az tuti, h az oktatóddal is komoly problémák vannak. Sztem aki kiabál, az már alkalmatlan. én megmondtam az elején az enyémnek, h ha nem lesz türelme az egészhez, akkor hagyjuk az egészet.

2018. júl. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!