Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A nyíregyháziak miért ennyire...

A nyíregyháziak miért ennyire fogalmatlanok a jobbkezszabaly ismeretében?

Figyelt kérdés

Az addig oké, hogy egy kezemen meg tudom számlálni, hány ilyen kereszteződés van a városban, de ugye ezt megtanulták, vizsgát tettek belőle.


Ehhez képest a 2-es postánál lévő parkolóban rendre majdnem elcsapnak, sőt, még nekik áll feljebb.


Az itt észak felé (a parkolóból való kijárat felé) menő utat a kijarat előtt jobbról keresztezi egy másik út, az ott érkezőknek pedig értelemszerűen elsőbbségük van, tábla híján. Ezt azonban a többség nem tudja megérteni.


Elnézést, ha kissé bonyolultan írtam le. Olyan helyszínt kell elképzelni, mint pl. ahogy Budapest 8. kerületében a nyilegyenesen haladó József utcába torkollik jobbkéz felől a Rigó és az Őr utca.


2018. jún. 27. 00:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem csak a nyíregyháziakat sújtja ez a probléma.


Amúgy egyszerűbb lett volna, ha beraksz egy google streetview linket.

2018. jún. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
2018. jún. 27. 01:37
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Nyíregyi vagyok és tudom, melyik kereszteződésről beszélsz. Csak sajnos ez nem helyi probléma, általánosságban sokan közlekednek úgy, hogy halvány fogalmuk sincs arról, mit csinálnak. Egy éve törtem össze az autóm egy barom miatt, aki elém hajtott a Vasvári Pál utcára az Őz közről. Kikanyarodott, de balra nem nézett, csak jobbra... na, erre mit mondjak? Csak akkor kapta felém a fejét, mikor már csattantunk.


Az általad említett kereszteződésnél a postánál meg még meg is dudálnak, ha igyekszel jól csinálni ott a dolgokat, olyannyira nincsenek tisztában azzal, hogy mi ott a szitu. Nem nézik a táblákat, vagy nem értik őket.

2018. jún. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Zalaegerszeg Interspar és Tesco parkoló ugyanaz.


Én már nem is dudálok, ha a balról érkező nem áll meg...

Felesleges, olyanok, mint a birkák.


Ha a bácsikákkal ütköznék, akkor így adnák elő:" de hát én egyenesen mentem!"


A szőke nők meg: "képzeld Gizus, ez az állat Audis meg kijött elém".

2018. jún. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
Kelet-Eurpában ismeretlen fogalom a jobbkézszavály, én inkább így mondanám. Azt már csak zárójelben tenném hozzá, hogy elég nagy hülyeség is erőltetni, nem kerülne már semmibe egy STOP vagy elsőbbségadási tábla az ilyen helyekre. Egy helyismerettel rendelkező ember most honnan kéne tudja, hogy a nyíl egyenes úton, ahol az esetek 98%-ban elsőbbsége van, egy random utcából egyszercsak elsőbbséget kéne adnia a többieknek?
2018. jún. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 Jobbos kanyaroknál jellemzően nyílegyenes utak keresztezik egymást
2018. jún. 27. 13:39
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak ott nem ismerik, a fővárosban sem. Általánosan két nézet van: ha valaki gyorsabban megy akkor nem néz semmit hanem átszáguld aztán mindenki fékezzen és kapja be, avagy ha valaki egyenesen megy annak elsőbbsége van ,még ha neki jobbról valaki kanyarodna akkor is :D

A legbosszantóbb ,hogy még annak áll feljebb aki nem adja meg az elsőbbséget. és dudál, hadonászik.

2018. jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem élek ott, viszont én is csak megerősíteni tudom, hogy a jobbkéz szabályt felénk sem ismerik: a pláza mélygarázsa jobbkezes nálunk és a múlt alkalommal, ahogy szoktam jobbra benézek, balra bepillantok, erre rám dudálnak... na megálltam és kiszálltam, majd megkérdeztem az illetőtől, hogy mi problémája. Hogy én miért nem állok meg és adom meg az elsőbbséget, aztán rá kellett döbbennie, hogy mivel nincs kint sehol elsőbbségadó tábla a garázsban automatikusan egyenrangúak a kereszteződések, vagyis jobbkezes minden. Ennyit ezekről, ostoba és még ennek tetejében dudál is...
2018. jún. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
#5 nagyon egyszerűen: veszélyt jelző tábla benne fekete kereszttel.
2018. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez nem csak Nyíregyházán van így, hanem gyakorlatilag minden létező parkolóhelyen, ami nincs kitáblázva. A megoldás egyszerű: Vezess defenzíven, ha látod, hogy ki fog jönni eléd, akkor inkább állj meg. Alternatív megoldás, hogy ha látod, hogy egyszerre fogtok odaérkezni, akkor inkább lépj le a gázról és hagyd, hogy a másik érjen oda előbb. Ha nem eged el, akkor legalább nem koccantok, ha meg elenged, akkor emeled kalapot!
2018. jún. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!