Mennyire megbízható egy replika fox protektoring?
Gyakran mondják, hogy a saját életemet veszélyeztetem egy kínai protektorral. De az egyik motovlogger R2V2 is egy ilyenben esett el, és karcolás nélkül megúszta.
Köszönöm a válaszokat előre is!
Nekem 3 protektoringem van, és házilagos módszerekkel csináltam egy összehasonlító tesztet.
Van egy fox replikám (nem a titan copy, hanem az olcsóbb) [link] .
Ez kb. 1 kg körül van. Aztán van ilyen puha protektorom [link] . Érzésre ez 15%-al több energiát nyel el, mint a replika, és 550 gramm körül van. Ez a legkényelmesebb, mintha rajtam sem lenne.
Van egy zero7 roka jacket-em is. Ez 1850 gramm körül van, és 15%-os előnyben van a puha protihoz képest.
Az tesztet egy farúddal végeztem, és ezek százalékos adatok csak tippek.
Elég jól eltaláltam egyébként, mert a zero7 roka jacket-re a gyártó 27 kn-es energiaelnyelést ír, és a standard követelmény 35 kn. Ez a CE level 1 minősítés, ezt tudja az olcsó fox replika.
-Hozzátenném, hogy a standard protektoringek igen kevés energiát nyelnek el. 50 kn-ből átenged 35 kn-t, az eredeti energia 70%-át megkapod. Persze itt figyelembe kell venni a megnövekedett felületet, és kemény protektorok esetében az energiaelosztást is.-
A titan replikával kapcsolatban nincsen saját tapasztalat. Egy srác mondta el, hogy 1350 gramm, downhill-re használja, és eléggé merev az egész, nem lehet összehajtani. Az én fox replikám viszont simán belefér egy hátizsákba, és a táskám felét foglalja el. Én freeride kerékpározáshoz használom. 5 éve megvan, és semmi baja. Az enyémnek viszont elég sűrű szövésű anyaga van. Az aliexpres, ebay-es cuccok viszont elég durván átlátszóak.
A kínai cuccokra egyébként is nagyon jellemző az eltérő anyagminőség. Legolcsóbban 4900 forintért láttam olyan inget, mint az enyém. Lehet jó, de az is lehet, hogy egy kisebb eséstől szétszakad az ing. Egyébként ez talán nem akkora probléma, mert az inget illik mez alatt hordani, és ez megvédi a hálós anyagát.
Érdekességképpen elmondanám, hogy vettem kerékpárra szánt 661 könyökvédőt, és a szivacsozása 3-szor, a műanyag protektor vastagsága pedig duplája a zero7 ingemhez képest. Hogy mire akarok kilyukadni? Arra, hogy még a jó minőségűnek tűnő, hivatalosan bevizsgált protektorok is harmat gyengék egy komolyabb motoros ütközés esetén, kivéve a level 2 védelmi szintűek.
Mai fejemmel egyébként krossz páncélt vennék. Mégpedig azért, mert egyik protektoringnek sincs megfelelő vállvédelme. Elnyelhet akármennyi energiát, de akkor is a teljes testsúlyoddal fogsz ránehezedni a válladra, és ez eltöri a kulcscsontodat, vagy kiugrik a vállad. Terepen elég nagy eséllyel eshetsz a válladra. Ez ellen csak azok a páncélok védenek, amiknek a vállprotektoruk fixen csatlakoznak a páncélhoz.
Nem beszélve a higiéniáról. Az ingbe beleizzadsz, nehéz takarítanod, a krossz páncélt csak áttörlöd egy ronggyal, és annyi. Ne sajnáld a pénzt a védelemre. Ha 40 km/h-val elesel biciklivel, akkor rájössz, hogy ilyen "kis" tempónál is rendesen megtudod ütni magadat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!