Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Robogóval kétszer kétsávos...

Robogóval kétszer kétsávos úton balra kanyarodás?

Figyelt kérdés
Nemrég újdonsült robogótulajdonos lettem, habár nem terveztem. 50 ccm-es kis gépecske, ezért ugye jobbra sorolva kell közlekednem a szélső sávban. Forgalmasabb utakon időnként bajban vagyok, mert nem szívesen vagy nem is engednek be a balsávba az autósok. Az ugye a "gyorsabb" sáv, mennek akár 70-el is (városban), a robogónak meg kb annyi a végsebessége, de akkor az már kínzás neki. Az indexet használom, mégis sokszor kínszenvedés csúcsforgalomban a bal sávba sorolás, esetleg onnan való kanyarodás. Gondoltam rá, hogy már kilométerekkel előtte átmegyek az adott sávba, csak az ugye szabályellenes. Nem tudom mennyire büntet érte a rendőr...

2018. máj. 17. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:

En ugy csinalnam hogy jobbra fordulok aztan elore:


[link]

2018. máj. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Lakott területen bármelyik sávban mehetsz.


Amikor épp nem jön senki, átsorolsz és a sáv közepén menjél.

Nem fognak neked menni, ne fossál. Aki nagyon siet, az jobbról kikerül.

2018. máj. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sáv közepén ne menjél, mert gyakran olajos. Az autók kerekeinek nyomvonala a legbiztonságosabb ilyen szempontból.


Jól látod, hogy a belső sáv nem neked való hely, maximum 40-es engedélyezett sebességeddel rögtön feltartod a forgalmat és nem teszel eleget a gyorsabban érkező autók elengedésének. Amit tehetsz, hogy a kanyarodás előtt közvetlenül sorolsz be.


Saját tapasztalat: ha indexelés mellett karral is jelezd a sávváltási szándékodat, jóval előbb beengednek. Próbáld ki.


A fent javasolt jobbra kanyarodás majd visszafordulás is jó ötlet. Próbálhatsz még 3x jobbra kanyarodni, az még egyszerűbb.

2018. máj. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szerintem ha megszokod a robogózást, már nem fog ez gondot okozni.

addig meg tényleg jó a jobbra kanyar majd megfordulás, vagy a 3x jobra kanyar

2018. máj. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!