Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Téves szonda-riasztás?

Téves szonda-riasztás?

Figyelt kérdés

Röviden az eset:

- péntek este 9 óra: 1 pohár bor

- szombat de. 10 óra közúti ellenőrzés, szonda bejelez, enyhe ittas állapotot


Hogy lehet ez? Bevittek a rendőrségre, ott is megfújtam a szondát, az eredmény ugyanez.


De ami furcsa, hogy pénzért végezték volna csak el a vérvételt, nem is kevés pénzért. Ez így szabályos? Mit lehet tenni, ha nem érzem magam vétkesnek? Lehet valami anyagcsere zavar? 12 óra (alvással) alatt hogy nem ürül ki egy 2 decis pohár bor?


2018. ápr. 29. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem írod alá,nem ismered el,akkor elvisznek és ne eredmény után az állam állja.Ha pozitív,akkor viszont a bírság tartalmazza ennek az árának egy részét,vagy az egészet és még + is.

Téged behúztak a csőbe.Kell a napi kvóta mindegy milyen áron.

A másik lehetséges ok,hogy a máj funkció nem a legjobb,de számodra tünet mentes.

20 kilós vagy és ezért nem tudja a szervezeted az átlag testsúlyú embernek megfelelő időn belül kiüríteni az alkoholt.

Vagy 40%-os volt a bor alkohol tartalma,amit kétlek.

2018. ápr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

bizony...téged beültettek a hintába, vagy kifogtad a legújabb műszerüket.

ők egyből látják, ha bizonytalan vagy. ezt bebuktad.majd legközelebb

2018. ápr. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel a szonda is egy műszaki eszköz ezért az is elromolhat,de mivel magad állítod hogy ittál kb 13 órája ezért inkább arra gyanakodnék hogy nem bontja a szervezeted az alkoholt gyorsan. A rendőrök ezért is kérdezik meg szondáztatás előtt hogy ivott e alkoholt az elmúlt 24 órában? Mert kb a 24 óra a biztos lebontási idő.

A fizetős résznél meg nem tájékoztattak megfelelően.

Azért egy májfunkció vizsgálatra menj el.

2018. ápr. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönet!


azért nagyon idegesítő a dolog, mert direkt mindig figyelek ilyen dolgokra, abszolút azon az állásponton vagyok, hogy iszik VAGY vezet. de ezt álmomban nem gondoltam volna, hogy ennyi idő alatt (egy jó nagy alvással ráadásul) nem bomlik le ennyi alkohol. még ha 2-3 rövidet ittam volna! de nem.


a májfunkció tény, arról vérképem is van, hogy nem a legjobb. viszont ez a fizetős vérvétel teljesen megvezetett. szerencsére tapasztalatlan vagyok ilyen ittas vezetés témában, ahogy írtam is, számomra nem kérdés, hogy vagy-vagy. és kértem is volna a vérvételt, de pénzért?? 30e ft-ot mondott a rendőr, aki bevitt, hogy annyiért kérem-e. hát annyiért nem kértem - utólag már okos vagyok én is, hogy kellett volna - na de ki az, aki 30e-ért kér vizsgálatot?

2018. máj. 1. 01:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!