Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez esetben lehet erre hagyatko...

Ez esetben lehet erre hagyatkozni?

Figyelt kérdés

Ma hajnalban haladtam x számú főúton.

Egy kanyarhoz érve láttam, hogy egy tábla van beborulva az árokban. Nem láttam, hogy milyen tábla volt, de valami figyelmet felhívó tábla volt. Sebességkorlátozást jelző tábla / vadjelző tábla.

Ha az előbbi volt ês megbüntetnek a helyszínen gyorshajtásért, akkor hagyatkozhatok arra, hogy a tábla nem volt a helyén?

UI: Nem kaptam helyszíni bírságot, nem azêrt kérdezem. De jó lenne tudni, hogy ilyenkor mi van.


2018. jan. 27. 15:04
 1/5 A kérdező kommentje:

Elnézést, kétszer írtam ki a kérdést.

Telón vagyok és lefagyott, így többször rányomtam

2018. jan. 27. 15:14
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehet. Ha tudod bizonyítani hitelt ėrdemlően hogy akkor amikor büntettek nem volt ott. Gyakorlatilag hosszas per lenne.
2018. jan. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm
2018. jan. 27. 15:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tábla ki volt dőlve, akkor az olyan, mintha ott sem lett volna. Nem büntethetnek meg érte, ha mégis, akkor jogosan reklamálhatsz érte.
2018. jan. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Így van, a tábla akkor tábla, ha ki van téve.

Ha ellopják vagy kidöntik, akkor rád nem vonatkozik, mert nem kell neked tudni, egy fél országgal odébb járva, hogy ezen a helyen eddig volt egy tábla. (Viszont az megtörténhet, hogy neked kell bizonyítani, hogy épp nem volt ott tábla.)


Ez ugyanolyan dolog, mint ha fordítva történik, azaz kitesznek egy új táblát. Akkor neked attól a perctől kezdve be kell tartanod. Pl. ha megváltozik egy kereszteződésben az elsőbbség, akkor egy karambolnál nem hivatkozhatsz arra, hogy tegnap még nem volt ott neked a macisajt.

2018. jan. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!