Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben az esetben a buszsofőrt...

Ebben az esetben a buszsofőrt is kihozzák bűnösnek?

Figyelt kérdés

Történt egyszer egy olyan eset, hogy egy buszsofőr a zebrához érve megállt. Egy kislány tartott haza az iskolából. Át akart kelni a zebrán. Mikor a kislány féltávnál tartott, egy autós kezdte előzni a buszt kb. 70-80-al. Mikor a buszsofőr meglátta, áthúzta a buszt a másik sávba, így az előző autó a járdán kötött ki. A buszmegálló fogta meg.

A buszsofőr hősiesen cselekedett. Megmentett egy ártatlan kislány életét.

Szerintetek a buszsofőr vagy az autós bűnhődött még jobban? Kire hárították a nagyobb terhet?

Egyébként a videó fent van a YouTube-on, de nem találtam. Így nem tudom linkelni.


2018. jan. 13. 15:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

sima ügy. én is áthúztam volna a buszt. A Margit hídról lefelé és is megálltam a gyalogátkelő előtt, a belsőben meg elment mellette ezerrel egy versenyző...csak dudálni tudtam a gyalogosnak, de szerencsére az észnél volt.. soha nem lehet feldolgozni az eset látványát..


Amúgy ügyész, és ügyvéd kérdése...

2018. jan. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
A buszsofőr is lehet hibás, pl. ha megsérült a másik autó vezetője, vagy ha ahogy a járdán kötött ki, megsérültek gyalogosok, vagy ha közben más autót is elsodort, vagy ha a buszon lévő utasok sérültek.
2018. jan. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
Attól függ, hogy mi lett az autóval, akit leszorított. Ha a járdán nem ütött el senkit a személyautó, és az autóban sem sérült senki, akkor simán a biztosító is lerendezi az ügyet, aztán helló. Kivéve, ha nem merül fel olyasmi, hogy az autót a buszsofőr miért szorította le (jó ügyvéd kihozhatja azt is, hogy megakarta ölni a buszsofőr a személyautóst). Nehéz ügy ez.
2018. jan. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%

Erkölcsileg jól cselekedett.

Más kérdés, hogy itthon biztos elvennék érte a jogsiját.

2018. jan. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
Itthon történt, videó is készült róla, és nem vették el a jogsiját. A videót azóta törölték a youtube-ról.
2018. jan. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
Majd a helyszínelők eldöntik, vagyis eldöntötték. Jól cselekedett, de lehet hogy büntetést kapott érte
2018. jan. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

2. vagyok, köszi a nullát.

Ha pl. a busszal ellökött autó a gyalogosok közé sodródik és elüt 3 járdán álló gyalogost, akkor nem hibás a buszsofőr? Oké, hogy menteni akarta a zebrán átkelőt, így meghalt vagy megsérült másik 3 személy. Az ő életük nem ér annyit?? De bárki más is megsérülhet, másik autós, aki szintén vétlen.

2018. jan. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

78%os jól írja. Ha történt sérülés a kocsi vezetőben, avagy más gyalogosban akit elsodort a járdán,akkor a buszvezető fázik rá,mert szándékosan okozott balesetet.


Mivel lehet hogy az előző kocsi magától elrántja a kormányt ,avagy a gyerek észreveszi a kocsit és megáll a zebrán ha a buszvezető nem tesz semmit. Ilyenkor maximum dudálni lehet a gyalogosnak, semmi több.

2018. jan. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
Hát abszolút nem hibás a buszsofőr, ha a manőver miatt a jármű elsodor mást, mivel az elsodró autó nem a megengedett sebességgel haladt, ezért kizárólag ő a felelős.
2018. jan. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézzük az érme másik oldalát: A buszsofőr bement egy autó elé, hogy védje a gyalogost, viszont így veszélybe sodorta a buszon utazók életét. Szerintem el lehet dönteni, hogy ki(k) és hibáztak-e.
2018. jan. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!