Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben az esetben a buszsofőrt...

Ebben az esetben a buszsofőrt is kihozzák bűnösnek?

Figyelt kérdés

Történt egyszer egy olyan eset, hogy egy buszsofőr a zebrához érve megállt. Egy kislány tartott haza az iskolából. Át akart kelni a zebrán. Mikor a kislány féltávnál tartott, egy autós kezdte előzni a buszt kb. 70-80-al. Mikor a buszsofőr meglátta, áthúzta a buszt a másik sávba, így az előző autó a járdán kötött ki. A buszmegálló fogta meg.

A buszsofőr hősiesen cselekedett. Megmentett egy ártatlan kislány életét.

Szerintetek a buszsofőr vagy az autós bűnhődött még jobban? Kire hárították a nagyobb terhet?

Egyébként a videó fent van a YouTube-on, de nem találtam. Így nem tudom linkelni.


2018. jan. 13. 15:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a történetben biztosan nem itt a gyakorin fogunk biztos válaszhoz jutni, mivel alig ismerjük a pontos részleteket.


Az biztos, hogy a zebra előtt előzésbe kezdő jármű vezetője szabálytalanul előzött. Őt azonban magáért a busz és az autó zebra előtti ütközéséért aligha terheli felelősség, hiszen a busz vezetőjének kikerülési manőver esetén a bal tükörbe nézve meg kellett volna győződnie arról, hogy nem kezdték-e meg járműve előzését.


Na de hoppá, ez vajon tényleg egy kikerülő manőver lett volna? Hiszen a buszvezető aligha akarta kikerülni a gyalogost: szándéka az volt, hogy megadja az elsőbbséget és megvédje a gyalogost a gázolásos balesettől.


Itt ugye az a kérdés, hogy egy baleset okozásával megelőzni egy másik balesetet mennyire jogszerű cselekmény? És ez az a pont, ahol szerintem itt, ezen a fórumon el kell, hogy engedjük a sztorit, mert ezt már nem a KRESZ, hanem valamilyen magasabb rendű jogszabály fogja megválaszolni, adott esetben csupán számos részletkérdés tisztázása után.

2018. jan. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
65%
Továbbá értem én, hogy mit akart ezzel a buszsofőr, meg minden, de akkor is nem ez a legjobb megoldás. A busz gondolom úgyis meg tudott volna állni, nem üti el a kislányt, az előzős autó pedig vállalja a felelősséget... És lehet, hogy akkor sem lett volna a kislány elütve. Szóval mint ahogy a 2016-os ónosesős, emeletes busz felborulásánál is bebizonyosodott, itt is inkább arra hajlik az ügy szerintem, hogy busszal jobb nem hősködni, meg kerülgetni.
2018. jan. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Csak a miheztartás végett: az előzést megkezdő autónak záróvonal volt, pont a zebra miatt.

[link]


A sofőr az egyetlen helyes megoldást választotta. Én is többször tettem már ugyanígy, igaz nem busszal csak személyautóval, amikor valaki kiugrott a hátam mögül, hogy akár sávon belül vagy jobbról kikerüljön.

Ha a gázolásból koccanást csinálok, már megérte. (eddig még nem volt koccanás sem, csak anyázás közben elkussolás, amikor meglátta a gyalogost...)

2018. jan. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenfajta hősködések semmi jóra nem vezetnek.
2018. jan. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!