Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor mi a teendő?

Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Most itt arra gondolok, hogy mész a főúton 120-al, és jön mögötted egy mentő szintén 120-al. Tehát tartjátok a sebességet. Így nyílván nem tud megelőzni a mentőautó.

Ilyenkor mi a teendő? Köteles a civil autósnak csökkentenie a sebességét annyira, hogy a mentős elmehessen? Vagy ha nem jelent rá veszélyt, akkor tarthatja a sebességet együtt a mentővel?

UI: A mentő megkülönböztető jelzést használ.


2017. nov. 29. 20:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Ilyenkor te szépen lehúzódsz, mert a következő kereszteződésnél neked lehet, hogy meg kell állnod, míg ő szépen áthaladhat rajta a megkülönböztető jelzésével, plusz, lehet, hogy ő nem 120al akarna haladni, hanem többel, csak tőled nem tud.
2017. nov. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
56%
Mindenféleképpen el kell engedned.
2017. nov. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
Elrugod a vasnak rendesen és lelépsz a mentő elől.
2017. nov. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%
Már írja is valahol a Kresz - huszár, hogy miért mész te egyáltalán a főúton 120 - szal.
2017. nov. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Mindenképp tartod vele a tempót, hisz mindketten szabályosan haladtok. Ja nem.
2017. nov. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat!


#4 Mindig 110-120-al közlekedek a főúton/országúton. Nem halálos sebesség, simán kordában lehet tartani.

2017. nov. 29. 21:02
 7/14 anonim ***** válasza:
5%

6.


Én nem vitatom, megyek én még többel is, csak számíts rá, hogy mindjárt szóvá teszik.

2017. nov. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A mentő nem szokott 120-al menni, vagy csak nagyon ritkán.

Amúgy helyzetfüggő, arra is kicsi az esély, hogy a tükörben megjelenjen a mentő, úgy, hogy nem közeledik rohamosan. Hiszen ha nem megy gyorsabban, mint te, akkor utól sem ér. Ha meg gyorsabban megy, akkor megelőz. Amúgy célszerű elengedni, mert tényleg jöhet egy kereszteződés, vagy utólérsz egy kamionkonvojt, ami lelassít téged is, stb, és akkor inkább a mentő legyen elől.

2017. nov. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Olyan már történt amúgy, hogy szirénázó mentő szinte feltartott. Én is jobb főutakon 120-al megyek legalább, és a mentő nem ment csak 100 körül. Persze megelőzni nyilván pofátlanság, talán nem is szabad, így tartottam egy jó nagy távolságot, és mentem szépen utána.
2017. nov. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó...nem tudhatod, hogy a kórház feletart-e épp egy súlyos esettel, akit közben pl élesztenek..míg te arra gondolsz hogy feltart téged, mert csak 100al megy és bunkóság kielőzni...végül is röntgen szemed van...
2017. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!