Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A metrókocsikban nem kéne...

A metrókocsikban nem kéne legyen tűzoltókészülék?

Figyelt kérdés

2017. szept. 27. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

A metrókocsikban volt vészfék is.

Aztán mivel a kedves utasok mániákusan megállították a vonatot az alagútban, leszerelték.


Ugyanis NAGYOBB GOND az alagútból menteni, mint fél percet várni, amig az állomásra ér a vonat..


Még egy visszakérdés: MIT szeretnél oltani?

2017. szept. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 10 deka farhát ***** válasza:
55%
Mindkét végén, a vezetőálláson van egy-egy darab. De lehet, hogy több is.
2017. szept. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Így van, a vezetőállásokon van. Az utastérben leginkább a lopás veszélye miatt nincs, mert rosszabb, ha arra alapozol, hogy van, és közben mégsincs, mintha egyáltalán nincs és erre építed a protokollt.
2017. szept. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

én csak a kék metróra gondoltam, ami néha bedöglik, leáll, még tűz is volt egyszer, vagy talán többeször?


én azt gondolom, hogy ezek biztonsági előírások kéne legyenek, és nem úgy van, hogy ellopták egyszer, ezért megváltoztatjuk a biztonsági követelményt

2017. szept. 27. 14:57
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Nah, ha már ilyen hozzáértőt sodort ide a keleti szél, meg is érdeklődném tőle, hogy milyen, mekkora és mennyi tűzoltó készüléket kellene biztosítani a metrószerelvényeken?
2017. szept. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem kell ilyen hülyére venni az embereket. Miért hülyeség, amit kérdek?

Tudtommal minden buszon is van tűzoltókészülék, akkor miért nem kéne minden metrókocsiba is? A metróból a menekülés sokkal nehezebb és veszélyesebb, mint egy kigyulladt buszból.

2017. szept. 27. 21:55
 7/7 anonim ***** válasza:

A tűzoltókészülék egy nesze semmi, fogd meg jól. Gyakorlatilag alig - alig jó valamire, még a nagy készülék töltete is csak pár másodpercig tart, azzal max. kezdődő tüzet lehet eloltani.


Kamionos vagyok, ott is szívatnak vele minket. Mert nem jó semmire, gumiabroncs tüzet - ami a legnagyobb rizikó nálunk - nem lehet vele eloltani, ezt el is mondják minden tanfolyamon, hát még komolyabb, pl. rakomány tüzet.


Baj viszont sok van vele, lejár a szavatossága, ledörzsölődik a matrica a ládában, kiakad a mutatót rajta, és ha mégis elhasználod arra, amire való, már meg is buktál: hiszen onnantól már nincs tűzoltó készüléked! Jöhet a bírság.


Csak arra jó, hogy szívassanak vele.

2017. okt. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!