Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Romániába készülünk, csak 1...

Romániába készülünk, csak 1 napra, kirándulni + vásárolgatni, kell-e külön biztosítás, tűzoltókészülék, és hogy megy az útdíj fizetés? És kb. mennyi?

Figyelt kérdés

Ezeket hallottam, de konkrétumot senki nem tud mondani: a kocsira kell valami külön biztosítás, ha külföldre megyünk vele.

kell bele kis tűzoltókészülék, mert nézik a rendőrök.


ha átmegyünk, hogy kell útdíjat fizetni? vagy minek hívják? és mennyi? forint vagy lei legyen nálunk?

ha kb nagyváradig megyünk, ott mivel fizetünk a boltokban?



2015. okt. 8. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tűzoltó készülék nem kell, nem nézik. Külön biztosítás sem kell, uniós tagállam. Útdíjjat fizetni kell, ha túlmész az első ponton, ahol árulnak. Az egyhetes matrica személyautóra most asszem, 15 lej. Odabattyogsz a kishölyghöz abodegában, viszed a kocsi forgalmiját, az alapján kitölt egy űrlapot, kinyomtatja, azt tartsd meg, policia kéri, és hazafelé menet a határon is nézhetik, bár nekem még sose házték, pedig kb. ezerszer léptem át a jelenlegi határt. Érdemes megnézni, rendszám egyezik-e, ha el van rontva, hiába magyarázkodsz. Matricát már vagy öt éve nem ragasztgatnak.

Biharkeresztesnél a határállomáson legalább három bódéban árulnak, de a benzinkutakon is van, az is van a határátkelőnél négy. Lejt érdemes vinni magaddal, mert a határállomáson már 2-3%-al rosszabbul váltják. SZékelyföldön sokfelé elfogadnak forintot, szállásadók szinte mindig, és magyarlakta területen a legtöbb piacon, árusnál, stb. is. Normális üzletekben nem.

2015. okt. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm, mindenre választ kaptam.

ha bárkinek van még tapasztalata romániai közlekedésről, írjon nyugodtan.

2015. okt. 8. 19:42
 3/8 Beviz Elek ***** válasza:

Külön biztosítás nem kell, de egy zöldkártyát kérnék a biztosítódtól, biztos ami biztos.

Az útdíjat fizetheted forintban, de válts egy kis lejt a vásárolgatáshoz.

Én annyit tanultam meg eddig, hogy A categorie, sapte zile :D


15 lej, kb 1000-1200ft

2015. okt. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

most jutott eszembe még valami:

parkolás hogy működik? ugyanolyan órás rendszer van, mint itthon? és ott is csak a belvárosban?

kb mennyibe kerül?

ugyanoda kell tenni?

bocs, ha ez másnak egyértelmű, mi még sosem voltunk kocsival külföldön.

2015. okt. 8. 19:54
 5/8 Beviz Elek ***** válasza:
Azt nem tudom hogy hogy van, Nagyváradon biztosan kell helyenként fizetni, én ott csak végigmegyek.
2015. okt. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Legtobb helyen fizetoautomatakkal mukodik a parkolas. Elso valaszat annyival egeszitenem ki, hogy a tuzoltokeszulek kotelezo Romaniaban, feltetelezem kukfoldiek szamara is, igy az nem art ha van nalad.
2015. okt. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Beviz Elek ***** válasza:
Minden évben kimegyek 1-2 hétre. Öcsém is és faterom is. Soha nem kértek ilyesmit. A család nagyja ott lakik és senkinek nincs benne...
2015. okt. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2015. okt. 9. 18:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!