Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez "szabályos" volt?

Ez "szabályos" volt?

Figyelt kérdés
Kb. fél óràja a gyermekemmel szabàlyosan (vagyis fogta kezem,nem rohantunk,nem keresztbe kasul) àt a zebràn,amikor egy hülye p***a a zebràn tolatott(mert nem felelt meg őnagysàgànak ahol parkolt hàtrébb kellett mennie) és majdnem elcsapott minket...még ő volt felhàborodva...Én hibàztam amiért nem vàrtam meg amig beparkol?Azt hozzàtenném hogy màsik autos àtengedett,ahogy azt kell..Megkellett àlnunk a zebra közepén,épp,hogy megúsztuk...ami a legjobb ki sem szàllt a rohadt kocsiból,hogy megnézze nem-e sérültünk meg..Csak "bocsi" volt a reakció meg az :"minek üvöltözök?!"...Hogyne kiabàltam volna amikor az életünk,egészségünk forgott kockàn...Én voltam a hibàs?Màs jàrt így?

2017. aug. 16. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nektek volt igazatok csak sajna a 0 IQ-s parasztoknak nem megy a vezetés.
2017. aug. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A zebrán átkelőknek a tolatókkal szemben is elsőbbsége van.
2017. aug. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A tolató autóval szemben elsőbbsége van a gyalogosnak, akkor is, ha az nem zebrán halad. Szóval természetesen igazatok volt, szerencse, hogy nem történt nagyobb baj.
2017. aug. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tolatni nehéz és veszélyes,éppen ezért nézel hátra rendszeresen tolatás közbe. Nem is értem,hogy jut eszébe valakinek csak úgy hátramenetbe nyomni a gázt körülnézés nélkül,főleg nem zebrán,ahol ugye gyalogosok mennek.

Teljesen jogosan vagy felháborodva.

2017. aug. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
Épp hogy megusztuk tolatva ütött el öttel. Tolató autót amúgy is óvatosan kellene megközelíteni. Néha hiányzik az oda-vissza kontaktus.
2017. aug. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj már a fåszomba, Spricc6, egyrészt tolatni kell nagyon óvatosan - ha kell, lépésben -, másrészt egy gyereknek az 5-tel tolató autó is tud nagyon súlyos fejsérülést okozni. De még a felnőtt is eshet szerencsétlenül amikor fellöki az autó.
2017. aug. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén én nem kiabáltam volna...

Benyúlok az ablakon és orrba vágom!


Zebránál én már a szomszédos kereszteződésnél lévő kanyarodósávot is nézem...

Volt már rá példa, hogy a szimpla kanyarodósávból jött el egy autó egyenesen, egy méterre előttem a zebrán.

2017. aug. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Biztos engem is jól le fognak pontozni, de két része van a dolognak.


Az egyik, hogy teljesen igazad volt, a KRESZ szempontjából meg emberileg is, hogy leordítottad.


A másik meg, hogy ha látsz egy tolató autót, ami bizonytalan módon közlekedik, és nincs szemkontaktus a vezetővel, akkor bizony neked is figyelned kellene, hátha az állatja épp el akar ütni téged.

Ez ugyanaz, mint ha jön valaki száguldva a zebra felé, akkor te hiába tudod, hogy elsőbbséged van, de nem lépsz elé, mert hiába veszik el utólag a jogosítványát, ha téged meg egy esztétikus cipzáros zacskóba csomagolnak.

Vagyis, ahogy mondani szokás, az elsőbbség csak akkor ér valamit, ha meg is adják.

2017. aug. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!