Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek van vagy volt elsőbbsége?

Kinek van vagy volt elsőbbsége?

Figyelt kérdés
Történt ugyanis hogy megyek az autópályán a magam kis tempójába tehát a külső sáva, és egyszer csak látom hogy jobb oldalról a felhajtóról közelít felém egy kocsi , már szinte mellettem volt és elkezdtem nyomni a dudát hogy mit akar ez. A kérdésem a következő lenne nem nekem volt elsőbbségem ebben a helyzetben vagy pedig nekem ki kellett volna hüzódni a belső sávba és be engedni (a belsőbe épp nem jött senki) ?

2017. júl. 18. 10:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
neked voltelsőbbséged.
2017. júl. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Neked volt elsőbbséged, de ilyen esetekben, ha szabad a belső sáv, én be szoktam menni, hogy hadd tudjon besorolni az új érkező is a pályára. Így nem akadályozok senkit, és a napi jócselekedet is megvolt.
2017. júl. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Neked volt elsőbbséged, nem vagy köteles behúzódni.
2017. júl. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de hihetetlen mert még neki állt feljebb.
2017. júl. 18. 11:10
 5/16 10 deka farhát ***** válasza:
100%
Neki állt feljebb, mert megszokta, hogy ilyenkor általában behúzódnak a belső sávba (mondjuk ha van rá mód, akkor én is bemegyek).
2017. júl. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Neked volt elsőbbséged, de a normálisabbja bemegy a belsőbe hogy helyet adjon
2017. júl. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Szabály szerint neked volt elsőbbséged, mivel ő váltott sávot. D

e közben üres volt a belső sáv, szóval jó nagy tahó voltál, gratulálok.

2017. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
Hiába van elsőbbséged, lehetőség szerint segíteni kell a másik fél autópályára történő besorolását. Ha üres volt a belső sáv, te meg nem húzódtál be, akkor jogosan volt felháborodva, mert bunkóság volt amit csináltál. Én is ki szoktam akadni, ha sorolnék be, üres a belső sáv, a külsőben haladó meg nem akar behúzódni. Én ilyen esetekben mindig bemegyek a belső sávba, hogy kényelmesen fel tudjon a másik jönni a pályára, és belső sávban nyugodtan meg tudom előzni. Ha meg nem üres a belső sáv, és nincs lehetőség behúzódni, akkor lehetőség szerint helyzettől függően akár gázelvétellel is segítem a másik besorolását.
2017. júl. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ezek szerint akkor bunkó voltam télleg elismerem.
2017. júl. 18. 13:57
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor segíteni kell a feljövőt (ha üres a belső sáv)


Ha pedig Te jössz fel és nem engednek be akkor nyugodtan túlmehetsz a gyorsítósávon is, 10-20 métert nyugodtan mehetsz a leállósávban és aztán minél hamarabb besorolni.


Sokkal veszélyesebb mondjuk megállni a gyorsítósávban majd 0-ról felvenni a forgalom tempóját...

valaki nem figyel aztán beléd száll 130-al

2017. júl. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!