Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az autós kamera felvételét...

Az autós kamera felvételét elfogadja a rendőrség bizonyítéknak ha feljelentek valakit?

Figyelt kérdés
A minap egy beláthatatlan kanyarban szembe jött egy kamion és elkezdte előzni egy magyar bmw. Le kellett húzódnom az útról, miközben 80-al mentem és majdnem fának ütköztem. A bmw nem fékezett egyáltalán. Az autós kamera felvételén tisztán olvasható a bmw rendszáma és közepesen jól látható a sofőr. Szerintem a kép minősége alkalmas a személy azonosítására. Én úgy érzem, hogy majdnem meghaltam a családommal együtt. Ha feljelentést teszek, a rendőrség elfogadja bizonyítéknak a felvételt? Előre is köszönöm!

2017. júl. 16. 12:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
#10: ÉS? Lehet, hogy tapasztalatlan volt, de a BMW-s akkor is szabálytalanságot követett el ÉS MIATTA történt a kérdező balesete. Ilyen esetben a rendőrség nem mondhatja, hogy egy tapasztaltabb autóvezető biztosan nem ment volna neki a fának, mert teljesen irreleváns.
2017. júl. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Kérdező: felteszed youtube-ra, megnézzük majd letörlöd és sose tudja meg a csávó h feltetted...
2017. júl. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
68%

A rendőrségen Xy őrmester egy dolog ,hogy mit mond,a feljelentést meg kell tenni,aztán meglátod mi lesz. Ha elutasítják , akkor bíróságra kell tovább vinni az ügyet, ott szabad bizonyítási jog van, a bíró és a szakértők eldöntik a felvétel hitelességét ,meghallgatják a tanukat ,utasodat ,ha volt,és akár a kamionost is be fogják hívni ha neki is látszik a rendszáma és miért ne látszana! Pont annyit ér egy autós kamera felvétele mint egy családi ház biztonsági kamerája, vagy egy vállalkozás ,bolt, telephely biztonsági kamerája: felhasználható a bizonyítási eljárásban és fel is használják.


Le lehet pontozni,de az ilyen autósokat minden esetben fel kellene jelenteni,mert gyilkossági kísérlet amit tesznek. Tudja hogy a kanyar beláthatatlan, tudja hogy jöhetnek szembe de ő előz. Majd félrerántja és fának megy a másik ő meg megy tovább. Az ilyeneket ki kell szűrni,nem védeni.

2017. júl. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

Ha az önkormányzatok által felszerelt térfigyelő kamerákat nem fogadják el, akkor majd pont jóskapista fedélzeti kameráját fogjék elfogadni? Ugyan kérem...


Az eszköz nem rögzíti hitelesen a GPS koordinátákat, és az időt (az időbeállítás manipulálható, a rendörségi VÉDA kameráké nem). Ettől kezdve ugyanannyit ér a felvétel, mintha egy Tom&Jerry üldözéses jelenetet mutatnál meg nekik.

2017. júl. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Miért kellene GPS koordináta ehhez? lol :D

Gondolom a kamerafelvétel folyamatos volt, lehetett pl. látni rajta egy település névtáblát vagy egy település vége névtáblát, ez elég bizonyíték mivel ezek fix dolgok.


Az, hogy az idő nem pontos az egy dolog, ez esetben nem lényeges.


Most az a lényeges, hogy:

1. valóban veszélyt okozó cselekedetet követett-e el a másik autós

2. jól látszik a másik autó rendszáma, színe, márkája

3. látszik-e a felvételen a vezető

(ebbe bele tudna kötni a vádlott egy kamusztorival)

2017. júl. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Kérdező: vágd meg a felvételt és töltsd fel youtube-ra had nézhessük meg, aztán utána nyugodtan törölheted...
2017. júl. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, pendrive-ot mellékeltem a feljelentéshez.. kicsit zavart, hogy a fiatalember mosolygott amikor megtettem, mintha tudná hogy ennek semmi értelme. hmm... már egy fiatal rendőr szerint is normális az, ami az utakon történik, hogy bármit csinálhatsz. Ha éppen csak nem lesz belőle baleset, akkor rendben van. Szerintem ez nagyon jól mutatja a magyarok lelki és értékrendbeli eltorzulását, ami minden baj okozója nálunk. Sokan a hitvány és becstelen dolgokat magasztalják és a becsületes, másokat és főleg mások életét tisztelő magatartást pedig nem csak kinevetik, de meg is vetik. Beteg dolog ez, nem csoda hogy az okosabbja folyamatosan elhagyja az országot.

A fikázóknak leírom, hogy 22 éve vezetek baleset mentesen, pedig napi szinten autózok 50-60km-t, így szerintem nem tartozok a rutintalanok közé. Sok buksi ember köszönheti az életét annak, hogy helyette is figyeltem.

Szerintem a biztonság nem csak úgy jön, azért aktívan tenni is kell. Akik pedig penge élen táncolva mindig feszegetik a határokat, biztosan balesetbe keverednek, csak idő kérdése.

2017. júl. 21. 11:30
 18/24 anonim ***** válasza:
Jól tetted hogy feljelentést tettél ismeretlen személy ellen. Ugyanezt tettem volna.
2017. júl. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Jó hogy megtetted a feljelentést,mindenkinek ezt kéne tennie,nem szemet hunyni minden felett, és legyinteni ,hogy áá nem az én dolgom úgyse lesz semmi stb ,mert az ilyen hozzáállás miatt marad olyan büdös szarfészek az ország amilyen.
2017. júl. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Meglepődnék, ha bármi is történne az ügyben. :) Általános tapasztalat, hogy ameddig nem hal meg valaki, addig a fülük botját sem mozdítják meg...
2017. júl. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!