Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az autós kamera felvételét...

Az autós kamera felvételét elfogadja a rendőrség bizonyítéknak ha feljelentek valakit?

Figyelt kérdés
A minap egy beláthatatlan kanyarban szembe jött egy kamion és elkezdte előzni egy magyar bmw. Le kellett húzódnom az útról, miközben 80-al mentem és majdnem fának ütköztem. A bmw nem fékezett egyáltalán. Az autós kamera felvételén tisztán olvasható a bmw rendszáma és közepesen jól látható a sofőr. Szerintem a kép minősége alkalmas a személy azonosítására. Én úgy érzem, hogy majdnem meghaltam a családommal együtt. Ha feljelentést teszek, a rendőrség elfogadja bizonyítéknak a felvételt? Előre is köszönöm!

2017. júl. 16. 12:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
10%
Szerencsére nem fogadják el.
2017. júl. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
Már miért ne fogadnák el? Igen, elfogadják!
2017. júl. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%

Megteszed a feljelentest az autos ellen, mint közlekedés veszélyeztetése miatt...... csatolod a felvetelt es varsz...

Ha mazlid van foglalkoznak vele, és ha nagyobb mázlid van akkor 3 évre is börtönbe zárathatod, ha nincs, akkor hamar meg is szüntetik... utóbbi a valószinü.

2017. júl. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Az lenne a normális, ha az ilyen felvételek alapján azonnali hatállyal bevonnák a vezetői engedélyeket és a saját lakásukból vinnék el a rendőrök az elkövetőket. Apróságokért is lehessen bírságolni a felvételek alapján. Sok ember van, aki azt hiszi magáról, hogy biztonságosan vezet és néha nem indexel, egyszerre három sávot vált, átmegy a piroson stb... Persze az elején nagy lenne a tumultus, kiderülne, hogy a magyarok 99%-a alkalmatlan a közúti közlekedésre és a jogosítványok felét az első héten bevonnák. De utána normalizálódna a helyzet, minden barom jobban ügyelne a viselkedésére és szinte senki nem halna meg az utakon. Miért nem lehet ezt bevezetni? Túlzás lenne, nem hiszem.
2017. júl. 16. 16:23
 5/24 A kérdező kommentje:
Az ilyen szintű szigorítást csak azok ellenzik, akik nem szokták betartani a szabályokat, mert nekik a másik ember élete semmit nem ér, ezek azok a típusok, akik azt hiszik magukról hogy tudnak vezetni és ezért megengedik maguknak az aprónak tűnő szabálytalanságokat. Azt mondják magukról, hogy ők ésszel vezetnek és csak akkor váltanak egyszerre három sávot vagy cikáznak az autópályán, ha biztonságos. Na pont az ilyenek miatt szokta meghalni az utakon. Az igazság azonban az, hogy az ilyenek miatt szoktak mások meghalni az utakon. Mert ők azt képzelik magukról hogy tudnak vezetni, pedig fel sem tudják mérni a dolgokat!
2017. júl. 16. 16:28
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Menj be a rendőrségre és ott kérdezd meg, az a biztos...


megmutatod a felvételt + mondod, hogy az arcára is emlékszel, felismernéd ha újra látnád + a feleséged is felismerné

(ez már 2 tanú + a felvétel is számít mivel ez objektív dolog volt... nem szubjektív)


pl. ha egy autós elmegy melletted 180-al azt hiába mutatod meg a rendőrségnek azzal nem foglalkoznak viszont ha valóban ennyire necces volt a dolog akkor ezzel fognak foglalkozni.


Miért nem teszed fel youtube-ra? kiváncsi lennék rá

2017. júl. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy feltehetem-e a youtube-ra, nehogy a xarláda feljelentsen a személyiségi jogai, vagy ki tudja mi megsértése miatt. Hétfőn meló után feljelentést teszek ismert elkövető ellen.. ott van a felvételen, a rendőrség majd beazonosítja.
2017. júl. 16. 18:05
 8/24 anonim ***** válasza:
43%
Nem az illetőt vetted videóra, hanem a közlekedési eseményt.... nem jelenthet fel személyisegi jogai miatt.
2017. júl. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

"A kérdező kommentje:


Az lenne a normális, ha az ilyen felvételek alapján azonnali hatállyal bevonnák a vezetői engedélyeket és a saját lakásukból vinnék el a rendőrök az elkövetőket. Apróságokért is lehessen bírságolni a felvételek alapján. "


No persze amikor téged vinnének be valami apróságért, akkor meg sírnál a fasiszta módszerek miatt!

2017. júl. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

"Az ilyen szintű szigorítást csak azok ellenzik, akik nem szokták betartani a szabályokat, mert nekik a másik ember élete semmit nem ér, ezek azok a típusok, akik azt hiszik magukról hogy tudnak vezetni és ezért megengedik maguknak az aprónak tűnő szabálytalanságokat."


Tévedsz, minden értelmes ember ellenzi, hogy egy dashcam felvétele, vagy egy névtelen levél miatt bárkit meghurcoljanak! Csak a te történetedet ismerjük, a gonosz, csúf, újgazdag "béjemvését" pedig nem.


Tipikus kezdő sofőr sirámok (miközben 80-al mentem) némi kisebbség komplexussal színezve. Ha a másik egy Matiz lett volna, akkor nem lett volna gond. Vagy miért kellett kiemelni, hogy BMW volt a gonosz?


Naponta történik hasonló, és nem hal meg a családom. Pár év gyakorlat, és szerinted se lesz egy csomó dolog veszélyes, amit most annak gondolsz. Az alábbi felvételen Peugeot van nem prémium márka, kicsit necces amit csinál, de nem hallod, hogy sikítanék:

[link]

2017. júl. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!