Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van köztetek olyan aki a...

Van köztetek olyan aki a jogsiszerzést követő fél éven belül meghúzta a kocsiját?

Figyelt kérdés
Akár a saját hibátokból adódóan is? Arra is kíváncsi lennék, hogy ti mennyire voltatok bénák az első hónapokban és merre mentetek?

2017. jún. 24. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Én 1.5 év után amikor a megszokottól eltérően nem jobbról hanem balról fordultam rá a garázs bejáróra, úgy még nem gyakoroltam be és nem sikerült, a bal oldala karcos lett. Amúgy is én idegen helyre nem merek elmenni autóval, ha olyan helyre kell menni akkor megkérek valakit vigyen el csak suliba, boltba járok. Ott is megvan a megszokott időpont, meg a parkolóhely, hogy hová állok. 19/F
2017. jún. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Nagyobbnak láttam a teret és egy ívben próbáltam megfordulni, hát egy kerítés oszlop fogta meg a kocsi orrát :D Kb 10 centin múlt, kicsit megdörzsöltem a műanyagot és nem is látszott. Meg kell tanulni érezni a kocsit, vagy évtizedes rutin kell, amúgy felesleges centizgetni...

Egyébként abszolút nem voltam béna, 7 éve van jogsim és ez az egy eset, amikor "bénáztam", sztem belefér...

2017. jún. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1 év után. Gyorsan kellett megfordulnom, dudáltak rám, siettettek, úgyhogy egy fának egy kicsit nekitolattam.

De elég lassan és pont a furgon hátsó ablaka koppant a fán, tehát nem látszott semmi szerencsére.


Az első 1-2 hónapban eléggé béna voltam. Ha jöttek mögöttem, akkor nem mertem balra kanyarodni. A parkolásokkal mondjuk sosem volt problémám.

1 év után már elég magabiztosan vezettem.


Főleg Pesten és környékén, illetve autópályákon vezettem.

2017. jún. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Ha jöttek mögöttem, akkor nem mertem balra kanyarodni."


De miért nem mertél? Ha irányjelző leadásával jelzed az irányváltoztatási szándékodat, akkor már senki nem előzhet meg. A kényszerzubbony pozitívakkal meg nem kell foglalkozni. Ha pedig nem szeged meg a kresz szabályait, akkor akár fel is robbanhat mérgében, akkor sincs joga téged befolyásolni a szabályos vezetésedben.

2017. jún. 24. 11:01
 5/9 anonim ***** válasza:
😂😂😂
2017. jún. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt ilyen, viszont a balra kanyarodáshoz szeretnék egy esetet elmesélni. MÁr sötét volt, erdőhátra szerettem volna balra kanyarodni a régi 7-ről Martonvásár felől ( Akkoriban még nem volt az út mentén az az épület, ami most és nem volt semmi kivilágítás, rohadt sötét volt, alig lehetett kivenni, hogy hova kanyarodok, főleg, hogy a mögöttem lévők elvakítottak) Na szóval, már jóval előbb indexeltem, majd lassítottam a mögöttem lévő autósor kb3-4 autó is szépen lassított. Megkezdtem a kanyarodást, amikor iszonyatos dudaszó és megremegett a kocsim. Egy vadállat barom kielőzve az álló kocsisort elhúzott, úgy, hogyha 2 cm-re vagyok kijjebb elkapja a kocsim orrát. Szóval ennyit arról, hogy senki nem előzhet meg...
2017. jún. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"De miért nem mertél?"

Egyszerűen nem akartam másokat feltartani egy kicsit se. Azóta persze rájöttem, hogy nem mások kedvéért ülök autóba, hanem magam miatt.

2017. jún. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem volt még meg a jogsim, hanem éppen órákra jártam vezetni. Betolattam a családi autóval a garázsba (rutinfeladat volt, 14 éves korom óta csináltam számtalanszor). Csakhogy közben már csináltam a jogsit, annyira lazának éreztem magam, hogy bizony nem figyeltem eléggé, és nekimentem egy asztal sarkának az autó oldalával. Be is horpadt 5 centiméteren. Elég szégyen volt.

Amúgy után évekre rá jött össze egy újabb saját hibából adódó karcolás. Hülyeség, amit mondanak, hogy a kezdők mindig meghúzzák az autót. Én is egyszerre csináltam rengeteg haverral és osztálytárssal a jogsit, majd ismertem mindegyiknek az autóját is, és egy sem húzta meg friss jogsival. Pont hogy a kezdő vezetők sokkal jobban figyelnek, nem centizgetnek őrült módjára a városban, mint a nagy tapasztaltak szoktak.

Amúgy elég béna voltam az első 3 hónapban, annak ellenére, hogy előtte évekig vezettem már az udvaron és a mezőn. Teljesen más világ, mikor a közutakon vezetsz, rendes tempóval.

2017. jún. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valaki 20 év vezetés után is meghúzza (rosz esetben ezzel együtt egy másik autót is), az eltelt idő nem jelent semmit. Helyzettől is függ. Lehet csak balszerencse, vagy csak balfaxság. Azért betétlapot adtál, ha valakinek kárt okoztál? Mert ez már az emberen múlik, hogy egy genya, vagy rendes.
2017. jún. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!