Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi annyira nehéz a vezetésben?

Mi annyira nehéz a vezetésben?

Figyelt kérdés
Már több, mint egy éve nem vezettem, de most van pénzem végre venni egy autót magamnak, a szüleim viszont folyton azzal jönnek, hogy ennyi kihagyással elfelejtettem vezetni és nagyon nem lesz biztonságos. De hogy lehet a vezetést elfelejteni? A váltások a mai napig a fejemben vannak (legrosszabb esetben az elején kicsit megkínzom a motort mire belejövök). A táblákat/kereszteződési szabályokat nem felejtettem el. Legrosszabb esetben megbüntet a rendőr és akkor tanulok a hibámból. Újrakezdő vezetőként ráadásul nem is mennék olyan őrült tempóval és sokkal jobban koncentrálnék, mint aki a jogsi kézhezvétele után egy nappal, nagy arccal beül apuci 400 lóerős BMW-jébe és nem ismer se Istent, se embert. A forgalmi vizsgán is inkább a tét miatt izgultam nem is a vezetés nehézsége miatt.

2017. jún. 19. 14:54
 1/3 Trafó1 ***** válasza:
100%
Semmi apuanyu aggodalmaskodnak, csináld, légy óvatos,vigyázz magadra és másokra.
2017. jún. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hozzáállással nem lesz gondod. Azokkal van a probléma, akik egy kis kihagyás után stresszelnek, hogy úristen, mi lesz most, elfelejtettem mindent.

10-szer elindulsz egymás után, és hozzászoksz. A táblákat meg nem nagyon lehet elfelejteni, mert nem csak akkor vannak ott, ha te vezetsz. Gyalog is elmész sok mellett, amiről tudod, hogy mi.

2017. jún. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Maximum azzal lehet gond hogy az ember kicsit kiesik a gyakorlatból, ebbe csak vissza kell rázódni.

Én 22 évesen raktam le a jogsit és vettem is egy autót, de sajnos az autó 3 év után megadta magát. Igaz hogy egy nagyon olcsó, lomha autót vettem kizárólag gyakorlásra, tehát csak a biztonsági szempontból volt szervizelve leginkább. Szüleimnek nem volt autójuk, apám céges autóját használta, de azt nem vezethettem csak úgy. Amikor az autómnak annyi lett, akkor 2 évig nem is vezettem, egyrészt mert akkor a munkahelyem 10 percnyire volt tőlem gyalog, meg nem is igazán volt rá szükségem. Úgy voltam vele hogy spórolok egy komolyabb használt autóra. Amikor úgy láttam hogy már van pénzem autót vásárolni és némi plusz az átírásra, esetleges szervizre akkor vettem egy autót egy közeli kereskedőnél, és bár akkor picit paráztam a vezetéstől mert teljesen kiestem a gyakorlatból, de a kereskedő srác rendes volt és kiállt nekem az autóval a parkolóba ahonnan már könnyű volt elindulni, mivel teljesen kiestem a gyakorlatból ráadásul amikor próba körön voltunk akkor is a kereskedő srác kivitte nekem az útig és ott mentünk egy kört a városba, és akkor látta rajtam hogy kicsit kiestem a gyakorlatból. De amikor megvettem a gépet és hazavittem amit tudtam átnéztem rajta, aztán másnap amint elintéztem a papírokat egyből mentem szervizbe teljes átvizsgálásra biztos ami biztos alapon. Akkor derült ki hogy futómű állítás nem árt neki, de minden jó rajta. Amint ez megvolt mentem vele pár kört egy kihaltabb városrészen meg van egy régi áruház a városban amit jelenleg nem használnak, és annak a kis parkolójában gyakoroltam a parkolást, beállást, meg szoktam az autót is hogy könnyebben menjen minden.

Néhány nap után belerázódtam már a vezetésbe, és már nem volt gond.

2017. jún. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!