Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ilyen esetek pusztán...

Az ilyen esetek pusztán szerencsén múlnak, vagy rutin kell hozzá?

Figyelt kérdés

Még nincs jogosítványom, de a KRESZ már megvan, hamarosan megkezdem a vezetési órákat.

Szeretnék vezetni is, de azért kicsit félek, inkább a többi közlekedőtől.

Apukám 10 évet húzott le az Országos Mentőszolgálatnál mint sofőr, és 13 éve kamionozik.

Egyetlen balesete volt, a pirosnál álló kamionjába hátulról belementek.

Viszont számtalanszor megesett már,hogy majdnem belé/belénk jöttek.

A legdurvább az volt mikor a Olaszországból jöttünk haza családdal,autópályán, és a belsőben mentünk olyan 140-es tempóval.A külsőben egy Opel ment és majdnem pont mellé értünk amikor "befordult" elénk, és orral nekiment a szalagkorlátnak.

Apukám pedig jobbra elrántotta a kormányt, én jobb egyben ültem, szinte csak centiken múlott,hogy a kocsink bal eleje ne érjen hozzá az Opel bal hátuljához(ami visszacsapódott a szalagkorlátról, és keresztbe állt a pályán).

Vagy az utóbbi egy hétben is volt három ilyen eset, egyszer egy frontális ütközést kerültünk el, rá pár napra a körforgalomba jött be elénk nagy sebességgel szintén egy Opel, akkor is apám fékezett, én személy szerint nem is érzékeltem a jobbról érkezőt, gyorsan is jött, meg nem számítottam volna rá.

Apám is előre nézett, azt mondta,hogy csak a szeme sarkából látta.


Ezektől az esetektől tartok a legjobban, neki van közel 30 éves vezetési rutinja, és éppen csak elkerülte ezeket az eseteket is, ami nem tudom,hogy mennyire szerencse, meg mennyire rutin.Azt sem tudom,hogy hogyan érzékel az ember a kormány mögül, mert én ugye mindig utas voltam, és nyilván nem figyelek úgy mint a sofőr, hisz nem kell.

Viszont nem tudom,hogy hogy kerültem volna el ezeket, és nem szeretnék fiatalon megsérülni, netán meghalni egy másik idióta miatt.


Kérdés,hogy az ilyen esetekben mennyi a szerencse, és mennyi a rutin?


2017. jún. 3. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Az opeles eset tényleg durva. Egy ilyet egy tapasztalatlan vezető nem valószínű, hogy el tudott volna kerülni.

A többi mindennapos esetnek tűnik.


Én azt mondanám, hogy szerencse és rutin is kell.

Apád 10 év mentőzés után biztos fel van készülve mindenre, de neki is lehet olyan helyzet, amit nem tud elkerülni. Nyilván minél rutinosabb valaki, annál ritkábban kerül olyan helyzetbe, amit nem tud kivédeni.


Az ne tántorítson el a vezetéstől, hogy nem tudsz úgy vezetni, mint apád, nyilván ő se így született.

2017. jún. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagy adag szerencse kell hozzá, de főleg a rutinjának köszönhette a balesetek elkerülését, ez nyilvánvaló a leírásból. Egy kezdő sofőr akármilyen jó reflexekkel rendelkezik fizikailag, biztos nem kerülné el például 140-él az előtte megpördülő autót.
2017. jún. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem itt a rutinnak van kisebb része, mert az ilyen helyzeteket nem lehet gyakorolni.

Egy alapvető rutinra persze szükség van, hogy az ember automatikusan tudja kezelni az autót. Mondjuk, pár év alatt vezetsz 2000 km-t, akkor lesz ennyi rutinod.

A többi csak jó reflex plusz szerencse.

2017. jún. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én sem hiszem, hogy a pályás esetnél a rutinnak lenne bármi szerepe, mert egyáltalán nem mindennapos helyzet az, hogy 140-nél nyomunk egy jávorszarvas-tesztet. Ilyen irányú rutinja nem lesz, talán csak egy tesztpilótának vagy vezetestechnikai oktatónak.


Ami viszont fontos különbség, az a veszélyhelyzetek felismerése, ebben lehet rutint szerezni. Persze vannak megtanulható alapesetek, mint "labda után jön a gyerek", buszmegállóban álló busz mögül átszalad a gyalogos, kanyarból előbukkanó kamion takarásában még épp befejezi egy agyatlan barom a sor előzését vagy a megállóból kihúzó villamos takarásában jöhet szemből egy másik sárga vasaló. De vannak azok a helyzetek, ahol nem lehetséges ez a taxatív felsorolás és a mentős/kamionos mégis látja a veszèlyt és fékkészenlétben van, a mezei autós meg nem.

2017. jún. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kormány félrerántásához reflex kell. Rutin inkább ahhoz kell, hogy hamarabb felismerd, hogy vészhelyzet fog kialakulni, meg tudd ítélni a körülötted közlekedőkről, hogy mit várhatsz tőlük, stb.
2017. jún. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!