Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen büntetést kaphatok ha...

Milyen büntetést kaphatok ha megálít a rendőr?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok a nagyszüleimnek van egy traktorja és kissebb földjei,mivel ők már öregek nem tudnak dolgozni apám nem ér rá így én maradtam. arra vagyok kíváncsi hogyha traktorral megyek ésmegálít a rendőr milyen büntetést kaphatok?

2017. ápr. 29. 01:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt kérdezd meg, amit nem szoktatok: mi történik, akkor, ha balesetet okozol a traktorral?

Gondolom nem a szántóföld szélén áll a gép, közúton is kell vele poroszkálni.

A rendőr legfeljebb aprópénzre büntet, halmozottan is megállhat fizethető határon belül, bár az sem kellemes... a biztosítóval össze balhézni költségesebb.

2017. ápr. 29. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, van-e vezetői engedélyed, bármilyen kategóriára.


- „M” és „AM” már éppen lehet; így, olyan járművet vezetsz, amire nincs – életkorod miatt nem is lehet – érvényes kategóriád. A helyszíni bírság 35 000 Ft, esetenként.

- Ha semmilyen kategóriára nincs engedélyed, akkor a helyszíni bírság 45 000 Ft, esetenként.

Ha betöltötted a 14. életéved, akkor nincs korlátozva a kiszabhatóság és a bírság-összeg.


Ha van vezetői engedélyed, akkor alkalmanként 5 büntetőpont is jár. (18-nál kapod az értesítést: add le az engedélyt, és a visszakapásához kötelező utánképzés kell.)


Nem tudom, kié a traktor, de aki így, hogy alkalmatlan vagy az adott jármű vezetésére, átengedte neked a vezetést: részére a bírság 20 000 Ft lehet.


Mivel a szabálysértést engedélyhez kötött járművezetés szabályainak megszegésével követed el, eltiltható vagy a járművezetéstől.

Ennek akkor is van értelme, ha nincs vezetői engedélyed, mert az eltiltás ideje alatt nem szerezhetsz vezetői engedélyt. (Más kategóriában sem.)

Elsőre, vélhetően, nem élnek ezzel (de, ezt nem lehet biztosra venni), ismétlődés esetén viszont már bizonyára megteszik; hiszen számítani lehet újabb ismétlődésre.


Az eltiltás alatti vezetés már komoly következményekkel járhat. Egyrészt, a bírság összege 50 000 Ft-ig terjedhet, 3 hónapon belüli ismétlődés esetén 70 000 Ft-ig.

Ezen kívül, ez szabálysértési elzárással is büntethető, amelyet bíróság szabhat ki. A bírósági ítéletig az elkövető szabálysértési őrizetbe is vehető, és a bírósági határozat után akár azonnali érvényű is lehet az elzárás. 14 éves kor felett, 18 éves kor alatt annyi kikötés van, hogy az elzárás időtartama legfeljebb 30 nap lehet.


Ezeket kaphatod. Persze, lehet, hogy semmit. De, ha egyszer lebuktatnak, akkor utána figyelhetnek, és beindulhat a folyamat.

Ami viszont nagyon fáj, az az, amiről az első válaszoló írt. Ha közlekedési baleset résztvevője leszel, akkor nagyon fogják firtatni az engedély nélküli vezetést, az életkori alkalmatlanságod. És az nagyon sokba is kerülhet, „csak” anyagi kár esetén is.

2017. ápr. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!