Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti szoktatok villantani a...

Ti szoktatok villantani a szembejövőnek a fel nem kapcsolt fényszóró miatt (lakott területen kívül)?

Figyelt kérdés
Elég gyakran szoktam egy-egy villantással jelezni, ha valaki nem kapcsolta be a lámpáit. Teszem ezt balesetmegelőzési szempontból. Például a szürke, ezüst kocsik messziről simán eggyé tudnak válni az úttal. Előzésnél probléma tud lenni... Ismerőseim viszont azt mondják túllihegem; majd tanul az illető, ha jön a bírság vagy megállítja a rendőr.

2017. ápr. 21. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

" majd tanul az illető, ha jön a bírság vagy megállítja a rendőr."


Annak az esélye, hogy megbírságolja a rendőr kb. egy a millióhoz.


Néha én is szoktam villogni, de olyankor nem egyet kettőt, hanem többet egymásután. Az 1-2 villantás ellenőrzést jelent(het).

2017. ápr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

" Teszem ezt balesetmegelőzési szempontból."


Szerintem pont ezzel teremtesz balesethelyzetet hogy eszetlenül össze vissza villogtatsz.

2017. ápr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Engem nem érdekel ha nem kapcsolják fel mert észreveszem őket, és ugye bár fényes nappal is nehezebb észrevenni egy sötétebb autót ha messziről érkezik azért is kéne neki a világítást használnia hogy könnyebben észrevehető legyen. Persze engem nem zavar, ő dolga mit csinál, de ha valaki már szinte sötétben nem használja ami azért ritka annak szoktam villogni.


Leginkább arra vagyok allergiás ha valakinek rosszul van beállítva és kiég a szemem amikor közeledik, annak villogok de csak akkor ha már jól közel van hozzám és csak egy pillanatra villantok egyet pont azért hogy picit vegye észre magát mennyire idegesít engem a rosszul beállított fényszórója. Jó megesik az ha valaki előtte cserélt izzót és nem volt ideje beállítani, tehát vannak ilyen esetek csak ezt a másik autós honnan tudja ugye.

Volt rá példa hogy valaki velem szembe parkolt le és rosszul volt beállítva a fényszórója, és amikor kiszállt akkor normálisan szóltam neki hogy mi a helyzet, és mondtam hogy nézesse meg 800-1000 Ft körül megcsinálják pár perc alatt ha arról van szó, és megköszönte hogy szóltam neki mert nem tűnt neki fel, mivel sötétbe nem vezetett már hosszú ideje, nappal meg nem tűnt fel neki, és mondtam hogy sokan ezért villogni szoktak rá, és akkor értette meg miért villognak neki.

2017. ápr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Én azért rávillantok, hátha csak figyelmetlen volt és nem tudja, milyen veszélyesen közlekedik.
2017. ápr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
2-es, ezt ne úgy értelmezd, hogy eszetlenül tépem a fényszóróim karját. Ha megyek a sorban, nem csinálom természetesen. Ne értse félre az előttem haladó... Ha nincs előttem senki, inkább akkor szoktam. Többnyire értik is, felkapcsolják és intenek. A mellettem ülőknek nem tetszik ez inkább...
2017. ápr. 21. 21:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Én direkt nem kapcsolom fel, 500 métert megyek lakott területen kívül, arra nem izzítom be feleslegesen. Persze jön van egy két túlvezérelt aki villogtat...
2017. ápr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!