Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyéb bírság autóelszállítás...

Egyéb bírság autóelszállítás után?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a történetem röviden: Tegnap Szegeden elszállították az autómat mert tilosban parkoltam (sajnos benéztem erre nincs mentségem). A belváros közepén kellett leparkolnom hosszú időre ezért előre vettem teljes napi jegyet ami az egész napra érvényes az összes parkoló zónában. Amit nem vettem észre, hogy ahol megálltam az egy kisebb irodaház magánparkolója volt (néhány parkolóhely az út szélén semmi extra) ezért a közterületesek elvitték később telephelyre. Nemsokkal később észre is vettem és érte mentem így csak az elszállítás költségét kellett kifizetnem a közterületnek, napi tárolást már nem. A kérdésem az lenne, hogy ezen felül kell-e még vajon a későbbiekben egyéb bírságot is fizetnem a rendőrség felé is? Ugyanis ez a közterület által kiállított papírból nem tiszta. Annyi derül ki belőle, hogy ez a közterület magán akciója volt, és a rendőrség csak annyiban lett bevonva, hogy hivatalból szóltak nekik, hogy elvitték a kocsit.

2017. ápr. 19. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, ennek semmi köze a rendőrséghez.


Nem tiltott helyen parkoltál hanem magánparkolóban, oda meg nem szeretik beengedni az olyan autóst aki nem oda megy..

azon is csodálkozom, hogy a közterületesek egyáltalán elvitték az autót :D

2017. ápr. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi az infót. Mután előkerítettem a kocsit, visszamentem gyalog is jól megnézni azt a táblát, egy megállni és várakozni tilos tábla volt alatta egy kiegészítő táblával, hogy "kivéve XY cég dolgozói". Ez nem tudom mennyit változtat a történeten. Gondolom a közterület napi szinten kering az ilyen helyek közt és ha látnak egy a céghez nem bejelentett rendszámú autót akkor azt elviszik.
2017. ápr. 19. 16:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ez jó kérdés, hogy a közterületesek találták-e meg az autódat vagy az irodaházból szóltak nekik...

(én inkább az utolsót tartom valószínűbbnek)

2017. ápr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel magánterületről szállította ez egy maszek közteres a kocsidat, nem vagy köteles senkinek semmit fizetni, HA magánterület volt.

Mert szoktak az irodák külön parkolót kérni az útkezelőtől közterületre, lehet ez történt, így viszont kötelező érvényű a befizetés.

2017. ápr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!