Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha az útpadkán parkolók akkor...

Ha az útpadkán parkolók akkor is fizetnem kell?

Figyelt kérdés

1, A megállni/várakozni tilos az ÚTTESTEN történő megállást tiltja.

A legtöbb közúti tábla az úttestre vonatkozik.

2, Nem találtam a kreszben arra utalást, hogy a p zóna tábla az útpadkára is vonatkozna.

3, Az útpadka nem járda tehát a megállás/várakozás szabályos.


Az útpadka az úttesttől szintkülönbséggel elhatárolt, útburkolattal el nem látott része. A járda meg ezen túl szokott lenni.



2017. márc. 2. 19:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Az ott vagy út vagy nem út.

Ha út kell fizetni, ha nem, akkor nem lehet parkolni.


Ha aszfaltos, akkor rámondhatják, hogy járda, ha földes, akkor meg azt, hogy zöldterület...

2017. márc. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

Felállsz a járdára ? Akkor elvitetik..


Én mivel fizetőssé tették az utcánkat kénytelen vagyok gumit nem kímélve egy éles padkán túl állni a házam előtt a garázs bejárónál, mivel garázs bejáró azért nem kell fizetnem, vagyis azért nem büntetik meg. Ha viszont nincs garázs bejáró akkor elvitetik, vagy megbüntetik...


Ha nagyon égető a dolog ponyvázd le, közteresek felvehetik a ponyvát, de ( saját városból kiindulva ) nem járnak együtt a parkolóőrök a közteresekkel.

2017. márc. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Felfér az autód a padkára? Ha nem zöldterület akkor oké, de azt is zöldterületnek veszik ha kikopott a fű arra vigyázz. Ekkor és ha a tilosban parkolsz nem büntethet a parkolóőr ez igaz, mert azt fel is kell festeni úgy tudom, bár nem egy helyet ismerek ahol nincsen felfestés de a megszokás miatt szerintem senki nem kérdőjelezi meg a jogosságát a büntinek.
2017. márc. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

Övezeten belül mindenképpen kell díjat fizetned a parkolásért, teljesen mindegy, hogy szabályosan vagy szabálytalanul állsz. ha felveszed a hátadra a kocsit, s beteszed a játszótéren a homokozóba, akkor is várakozol, s fizetned kell érte.

Ettől teljesen független az egyéb szabályszegés, amiért bírságolhatnak.

2017. márc. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

"Övezeten belül mindenképpen kell díjat fizetned a parkolásért, teljesen mindegy, hogy szabályosan vagy szabálytalanul állsz"


Egészen biztosan nem. Parkolódíj kizárólag a minden tekintetben szabályos parkolóhelyekre szedhető és pótdíjazni is csak ott állókat lehet. Ingyen parkolhatsz szabálytalanul például kapubejáróban, egyéb szervek fognak "megdícsérni" érte. A parkolótársaságnak ahhoz a világon semmi köze nem lesz.

2017. márc. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Övezeten belül mindenképpen kell díjat fizetned a parkolásért, teljesen mindegy, hogy szabályosan vagy szabálytalanul állsz"


Nagyon nem. Parkolási díj csak a kijelölt parkolókra vonatkozik. Az úton is megállhatsz ha KRESZ más módon nem tiltja és van 3 méter szabad hely az úttesten. Ezért szokták a parkolóövezetek "telespamelni" megállni tilos táblákkal a városi útkezelők

2017. márc. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
A kresz szerint: „Várakozási övezet (zóna)” a tábla azt jelzi, hogy az úton a várakozás megengedett vagy - a kiegészítő táblán feltüntetett módon - a „Várakozási övezet (zóna) vége” jelzőtábláig a várakozás feltételekhez kötött. - Itt kérdés, hogy az úton szó a mondat második felére is vonatkozik-e, tehát az útpadka stb. is fizetős-e. Viszont azt sehol nem írja,hogy csak kijelölt parkolóhelyen kellene fizetni, tehát a zónán belül, ahol szabályosan lehet parkolni (az úton?), ott fizetni is kell.
2017. márc. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Nullára le lettem pontozva, amikor azt írtam, hogy bárhol fizetnem kell az övezeten belül. És íme, akaratlanul is igazoltad ezt.

Út fogalma szabadon: faltól falig. Azaz nem csak az úttest.

pl. városon belül járda, padka, forgalmi sávok padka járda. Ez mind az út része.


Hivatalosan: Út: a gyalogosok és a közúti járművek közlekedésére szolgáló közterület (közút), illetőleg magánterület (közforgalom elől el nem zárt magánút).

Útpadka: az útnak az úttest mellett levő, útburkolattal el nem látott része.

2017. márc. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt ábra mutatja, mi is az az út

2017. márc. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
18%

"Nullára le lettem pontozva, amikor azt írtam, hogy bárhol fizetnem kell az övezeten belül."


Mert nem igaz továbbra sem. Kizárólag a szabályosan parkolható helyekre szedhető parkoló díj az önkormányzat és a megbízásából a parkolótársaság vagy az ezzel megbízott helyi közterületfelügyelet által, ez eléggé logikus is;) Ezen kívül a tilosban parkolás és megállás az kresz szabály sértés és az nem pótdíjazható! Az büntetendő ami egy másik jogi kategória. Egy parkolótársaság jogköre semmiféle büntetésre nem terjedt soha és nem terjed ki jelenleg sem.


A másik válaszoló helyesen írta:

"tehát a zónán belül, ahol szabályosan lehet parkolni (az úton?), ott fizetni is kell."

2017. márc. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!