Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A városon átmenő főút szervizú...

A városon átmenő főút szervizútjának (ami a lakóházak előtt fut, a főúttól pár méterre) semmi köze nincs (forgalmi szempontból) magához a főúthoz, ugye?

Figyelt kérdés
Konkrétan: a kereszteződésben, a főút előtt ki van téve a Kötelező haladási irány (egyenesen) tábla. Mikor valaki a főút utáni szervizútra akar kanyarodni (balra), akkor feltartja a mögötte jövőket (mert a szemben jövők miatt nem tud bekanyarodni), ezért rendszeresen látom, hogy a hátulról rádudálnak. Most pont egy buszos (hivatásos sofőr) tesztelte a dudáját, hogy milyen hosszan tud szólni egy szuszra.
2017. jan. 22. 15:29
 1/10 anonim válasza:
Jó lenne ha lerajzolnád mert a szövegből úgy értem,h van kötelező haladási irány és akkor tilos elkanyarodni!
2017. jan. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tilos, de csak a főúton, nem? A szervizútnak ehhez nincs köze, teljesen külön útnak minősül?


Azt hittem, érthető a leírás, de ha nem, akkor konkrétan erről van szó:

[link]

Ahol a második zöld busz van jelenleg, ott akarunk balra kanyarodni a szervizútra.

2017. jan. 24. 09:55
 3/10 anonim ***** válasza:
És mégis miből gondolod, hogy az szabályos?
2017. jan. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Abból, hogy nem tiltja semmi.
2017. jan. 24. 15:21
 5/10 anonim ***** válasza:
Kötelező haladási irány:
2017. jan. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az ember ismerkedni kezd a KRESZ alapfogalmaival, akkor szó esik olyasmiről, hogy út, úttest, meg hasonló butaságokról. Meg kellett volna ismerned neked is! Még nem késő. Talán.

Magad is írod, hogy ott van a kötelező haladási irány tábla.

El kell, hogy szomorítsalak!

Az út ugyanis faltól falig tart.

Ezen a helyen az út része az a kanyarodó járda is, ami mellett a vaskorlát húzódik, a Rébert Károly út 2×2 forgalmi sávja, a túloldalon a szervizút, egészen a terméskővel kirakott házig. Az mind út, s még ott is érvényben van a kanyarodást tiltó tábla.

Teljesen jogos a méltatlankodás (a dudálás szabálytalan).

2017. jan. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben, én meggyőzhető vagyok, de mire alapozod ezt a véleményedet? A KRESZ-ben erről nincs szó, de valahol biztos olvasható, ha egyszer így van.
2017. jan. 25. 09:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Most nincs időm jobb képet keresni:

[link]

Nézd meg a leghosszabb nyíl két végét.


Ez meg a kreszből van:


I. Az úttal kapcsolatos fogalmak


a) Út: a gyalogosok és a közúti járművek közlekedésére szolgáló közterület (közút), illetőleg magánterület (közforgalom elől el nem zárt magánút).

2017. jan. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez mind szép és jó, de nem függ össze azzal, hogy a balra kanyarodás tilalma vonatkozik-e a kereszteződés utáni szervizútra.

Attól, hogy a lámpás kereszteződés közeléből ágazik ki egy egyirányú út, abból még nem következik, hogy bármi köze lenne a főúthoz. Akár el is kanyarodhatna derékszögben jobbra 30 méter után, mert miért ne. Hogy ez szervizút, azt én tudom, mert szoktam erre járni, meg te tudod, mert elmondtam neked, de ha autóval jönnél erre, akkor nem tudnád.


Az osztottpályás út jobb oldali részének (a helyes haladási iránynak) elején nem szokták amúgy kirakni az "egyirányú forgalmi út" táblát. Tehát ez a tábla önmagában cáfolja (szerintem), hogy bármi köze lenne a főúthoz.

De mint írtam, hajlandó vagyok hinni neked, ha bármi erre vonatkozó szabályt, vagy akár csak szakértői véleményt linkelsz.

2017. jan. 25. 16:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Ismétlem: Az a szervizút még ugyanaz a kereszteződés. Akkor is az lenne, ha nem párhuzamosan futna a Rébert Károly úttal, hanem a Pesti utat követné inkább, vagy a kettő között, szöget bezárva
2017. jan. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!