Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kell ráállni a lámpára?

Miért kell ráállni a lámpára?

Figyelt kérdés

Pesten megfigyeltem, hogy ha kamion vagy busz az első a pirosnál, akkor ők a vonalon jócskán túlhaladva majdnem hogy a lámpát is elhagyva állnak meg. Ez akkor gáz, ha párhuzamos úton mellettük is áll valaki, aki mondjuk szeretné látni mit mutat az a lámpa.

Azt tudom, hogy a buszosok amúgy is az utak patkányai. De van ennek a fajta megállásnak előnye azon kívül, hogy a közlekedés többi résztvevőjét szopatja?



#kulcsszó #kötelező mező
2017. jan. 20. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
o akar lenni az elso helyrol rajtolo Schumacher. amugy nincs semmi elonye.
2017. jan. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Párhuzamos úton szokott lenni párhuzamos lámpa. Nem tudom, miért teszik, ha teszik.
2017. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Talán mert a nagy járművek lassan gyorsulnak, ennyivel is előbbre van. Így a zöldön lehet, hogy 1-2 autóval több is átjut. Lehet hogy másokra is gondol az a patkány. Ez neked gondolom újdonság lehet.

Még azt is megfigyeltem, hogy a nagy járművek azonnal elindulnak ha zöldre vált a lámpa míg a személykocsik többsége vár 2 mp-et vagy rosszabb esetben dudával kell jelezni neki, hogy zöld van (volt), na ők biztos nem gondolnak másokra.

2017. jan. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert nagyobb az ablaka. :)

Mint ahogy sok autós sem a vonalra koncentrál, hanem addig gurul előrébb, amíg még látja a lámpát. nincs ebben semmi furfang! :)


De tényleg, miért zavar ez annyira téged? A lámpák úgy vannak elhelyezve, hogy ilyen esetben is látod ami rád vonatkozik. Vagy te is olyan vagy, hogy a másik lámpáját figyeled, az autó már sebességben van és remegő lábbal várod, hogy mikor lőhetsz már ki?! :)

2017. jan. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert ismerik a sok suttyó boyracert, akik ha van másfél méter előtte a vonalig, akkor odafurakodnak, félig rálógva a zebrára.
2017. jan. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Vannak külföldi országok, ahol a lámpás kereszteződésekben rendszeresek az aszfaltba épített érzékelők. Ilyenkor ha a felfestett vonal előtt áll meg az első jármű a sorban, nem biztos, hogy érzékeli a rendszer és lehet, hogy soha nem kap zöldet az a sáv amíg előbbre nem áll.

Mivel buszosokról és kamionosokról kárdezel, lehet, hogy sokat járnak külföldre és így szokták meg, a biztonság kedvéért előbbre állnak megszokásból, hátha van érzékelő.

2017. jan. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!