Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az autó tulajdonosát vagy a...

Az autó tulajdonosát vagy a sofőrt büntetik meg ha nincs bekötve a biztonsági öve?

Figyelt kérdés
a szerelőm átsuhant a kamera alatt ugy hogy én voltam az utas,és nem volt bekötve,de én igen,kit büntetnek meg?nyilván valami uton módon velem veszik fel a kapcsolatot mivel enyém az autó,de ez hárítható vagy nekem kell kifizetni?

2017. jan. 12. 20:02
 1/9 Donald J. Trump ***** válasza:
16%
A sofőrt. De ha én lennék a szerelőd egy ilyen után egész biztosan gondoskodnék arról, hogy nagyobb bajod is legyen ennél.
2017. jan. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ezt hogyérted?
2017. jan. 12. 20:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Cégnél az egyik autóban szar volt az öv. Soha nem jött büntetés, pedig sok kapu alatt átmentünk.
2017. jan. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
És mégis mi alapján tudják a sofőrt? Mert a fotóval semmire nem mennek, ellenben a rendszámmal igen. Az autó tulajdonosát büntetik meg. Akkor büntetnék a sofőrt, ha utánamenne a rendőr és megfogná.
2017. jan. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Donald J. Trump ***** válasza:
0%
A tulajnak küldik a büntit, mert azt feltételezik alapértelmezetten, hogy ő volt az elkövető. De KRESZ szerint az autó sofőrje köteles megbizonyosodni arról, hogy mindenki becsatolta az övet a gépjárműben, illetve mivel ő vezetett, természetesen bármi egyéb szabályszegésért is ő vonható felelősségre. Magyarán egy jótét lélek ilyenkor simán fellebbezhet, hogy nem ő vezette a kocsit és ezt bizonyítani is tudja. Nem nehéz, hisz ott az alibi a képen, hogy az anyósülésen ült - ha esetleg hölgy/férfi volt a felállás nagyon nyomozgatni sem fognak. Ilyenkor az automatikusan küldött büntetés átróható a másik személyre.
2017. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az üzembentartónak küldik a bírságokat. Lehet egyben ő a tulajdonos is, de nem ez a minősége számít.

Semmilyen jogszabályban sincs, hogy a gépkocsivezető köteles meggyőződni arról, hogy mindenki becsatolta az övet a gépjárműben. Esetleg megírnád, hogy melyik jogszabály melyik részében van előírva ez a kötelezettség? (Olvastam, a KRESZ-t írtad, de abban sem találtam.)

2017. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Megint olyan írogat, aki nem olvas. A VÉDA rendszer csak a gyorshajtasra használatos. Hiaba tudna mast is, a jogszabályi környezet miatt nem alkamas ra. A biztonság ov nem használata ugyanis nem objektiv felelősség alá tartozik. Vagyis csak az büntethető, aki elkövette. Az meg nem tudjak bizonyitani, ha akkor nem allitottak mé a rendőrök
2017. jan. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3%
Megint azon rugózik itt mindenki, hogy mennyi a büntetés és kit büntetnek. Bâsszatok meg, nem a bünti miatt kell használni az övet, hanem mert életet ment. Lehettek a legjobb sofőrök a világon, ha elalszik szemből a kamionos. Rá lesztek utalva a kocsitok aktív és passzív biztonsági elemeire - márpedig ezek bekötött utassal számolnak, nem pedig repkedővel. Ezt kellene végre megérteni
2017. jan. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

"Hiaba tudna mast is, a jogszabályi környezet miatt nem alkamas ra. "


Nem, a VÉDA SEM képes erre. Teljesen kizárt, hogy fel tudja ismerni minden autóban, hogy be vannak e kötve az emberek, vagy nem.

2017. jan. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!