Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 2 pótkocsi vontatása?

2 pótkocsi vontatása?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy milyen engedély kell ahoz hogy egy 7.5 tonnás teherautóval vihessek 2 forgozsámolyos pótkocsit? Kérdeztem már itt ott és mondták hogy van rá mód (de nem az útvonal engedélyre gondolok mert azt minden úton ki kell váltani nekem meg olyan kell ami egész évbe jó
2017. jan. 5. 18:21
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
John_mclane köszönöm
2017. jan. 6. 15:21
 12/18 A kérdező kommentje:
10,t húzhatok vele
2017. jan. 6. 15:22
 13/18 anonim ***** válasza:

"míg egy 7,5 tonnás kisteher csak 3,5 tonnát vontathat tudtommal"


Átmenő fékkel a saját össztömegének az 1,4 szeresét húzhatja.

2017. jan. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Maximális hossz 18,5 méter lehet. Én ritkán szoktam húzni a kisteherrel 2 trélert összekötve, az első tréler úgy van gyártva, hogy kapcsolható hozzá mégegy. A kisteher 7,2 méter hosszú, a két tréler pedig 5,6+5,6 méteres, mindkettő háromtengelyes, ez így összesen 18,4 méter. Viszont ezt csak autópályán húzom végig, városon át, falvakon keresztül nem kacsázok vele, mert nem igazán fér el. Egyszer Csengersimától húztam fel az M3-as felhajtóig, hát, Győrteleknél elég necces volt a helyzet elfordulni vele a nagykanyarban. Azóta Őrig felhúzzák, és az első pihenőnél felakasztjuk a másik után.
2017. márc. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

14-es

Nebassz, hogy két hosszú trailert húzol egymás után, egy autóval? Abból még egy is sok, nemhogy 2 :))

2017. márc. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az 5,6 méteres tréler nem annyira hosszú. Pályán végighúzom a 2 trélert, mert belefér a hosszúságba, de főúton, városon, falun nem húzom át a fent említett okból, mert nem igazán férek vele, nem úgy fordul mint egy forgózsámolyos vagy nyerges futó. Amúgy amikor összevannak kötve, olyankor nincs pakolva a tréler, csak üresen van.
2017. márc. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
14-es és ha 18 méteren belül van a hossz akkor vihetem a cuccot nyugodtan?
2017. márc. 5. 13:57
 18/18 anonim ***** válasza:
Az a biztos, ha rákérdezel az NKH-nál. Hamar válaszolnak, és korrektek. 7,5 tonnás esetében nem tudom hogy megy a dolog, az eleve hosszabb, mint a 3,5-es, nagyobb, pótok is nagyobbak.
2017. márc. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!